CHP Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker, MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak’ın Osmancık Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde sarf ettiği sözlere sert tepki gösterdi.

CHP Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker, “Bizler Osmancık Belediyesi’nin daveti üzerine gittiğimiz bu iftar yemeğinde ne belediyemize, ne dostluğa ne de kardeşliğe yakışmayan çirkin bir parti siyaseti ile karşı karşıya kaldık. Belediyemizin, Ramazan ayının ve iftarın bu çirkin siyasete alet edilmesi bizleri son derece üzmüştür” dedi.

Gözden kaçırmayın

Yeşil Park'ta ekmek 2 liradan satılıyor Yeşil Park'ta ekmek 2 liradan satılıyor

Eker, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Osmancık Belediyesi’nce kardeşlik ve beraberlik adına düzenlenen iftar yemeğinde, kürsüye davet edilen MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, partilerimiz için çok çirkin ve ahlaksız sözler sarf etmiş ve tam anlamıyla kendi karakterini yansıtmıştır. Sözlerini aynen kendisine iade ediyoruz. Kötü söz sahibine yakışmıştır. Hangi ahlak yapısı, misafir olarak davet ettiği insanlara bu şekilde hakaret etmeyi kendisine yakıştırır. Bu mübarek günde, ne Müslümanlık ne de Türk misafirperverliği ile bağdaşmayan bu davranışı Osmancıklı hemşerilerimizin takdirine bırakıyoruz.

Bizler Osmancık Belediyesi’nin daveti üzerine gittiğimiz bu iftar yemeğinde ne belediyemize, ne dostluğa ne de kardeşliğe yakışmayan çirkin bir parti siyaseti ile karşı karşıya kaldık. Belediyemizin, Ramazan ayının ve iftarın bu çirkin siyasete alet edilmesi bizleri son derece üzmüştür.”

Sadık Eker’in açıklamasına Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanları da destek verdi.