İnsanlık tarihinin ilk yazılı barış antlaşması Kadeş’te mührü bulunan Hitit Kraliçesi Puduhepa'nın tanıtım etkinliği bugün (08.06.2022) ve yarın Çorum’da gerçekleştirilecek.

Çorum’un tarihi kimliğinin ortaya çıkaracak dev proje sürüyor Çorum’un tarihi kimliğinin ortaya çıkaracak dev proje sürüyor

Turkey ONE Derneği ve Çorum İş Kadınları Derneği'nin işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çorum Valiliği, Çorum Belediye Başkanlığı, Hitit Üniversitesi Rektörlüğü, Ahlatcı Holding ve Alapala Holdingin destekleriyle programlanan tanıtım toplantılarının ilki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, 7 Mart 2022 tarihinde İstanbul Pera Palas'ta düzenlenmişti. Çorum programı için T-One yöneticileri, bir kısım sanatçılar ve basın mensupları bugün Çorum'a gelecekler. Konuklara saat 12.00’de Çorumlu Obası’nda İskilip dolması ikram edilecek. Panoramik şehir turu, Müze gezisi ve Hitit müziği sunumunun ardından, Velipaşa Konağı'ndaki akşam yemeğinin menüsünde “Çorum Beşlisi" yer alıyor.

Yarın ise Alacahöyük ve Hattuşa gezilecek, Yazılıkaya'da 3. Hattuşili ve Kraliçe Puduhepa’nın yönettiği Antahşum Bayramı ritüelleri canlandırılacak.