Pınar Teknoloji Tasarım/Sağlık Koleji, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı katkılarıyla Erasmus projesinin ilk bölümünü tamamladı.

Proje kapsamında 20 öğrenci ve 4 öğretmen ile Almanya/Witten kentinde staj programının ilk bölümünü  5 öğrenci ve 1 öğretmeni ile başarıyla tamamlayan Pınar Teknoloji Tasarım/Sağlık Koleji geriye kalan 3 hareketlilik programını Kasım ayına kadar tamamlayacak.

Pınar Kolejinin öğrencilerine sağladığı tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan Europass Belgesi (  Avrupa'nın farklı ülkelerinde eğitim görme ve çalışma ile ilgili güvenilir akredite edilmiş belge ) sayesinde Hümeysa Dur, İrem Ay ve Pelin Sırça isimli öğrenciler iş teklifi aldılar. Staj dönemi sonunda büyük bir başarı elde edip Almanya’da hem okuma hem de çalışma fırsatını yakaladılar. Temmuz ayında başlayacak dil kursundan sonra gençler Almanya’ya dönüş yapıp hem eğitim dönemleri hem de iş hayatına başlayacaklar. 3 yıl sürecek olan eğitim-öğretim hayatları sonunda öğrencilerimiz haftanın üç günü eğitim iki günü ise işyerlerinde çalışarak iş ve eğitim hayatlarına adım atacaklar.

Hitit Üniversitesi'ne TÜBİTAK’tan bir destek daha Hitit Üniversitesi'ne TÜBİTAK’tan bir destek daha

Pınar Teknoloji Tasarım Koleji Yöneticisi Onur Yazgan: “ Öğrencilerimizin,  Covit aşısı bulan, akademisyen Prof. Dr. Özlem Türeci Hanımefendi gibi olmalarını istiyoruz. Ya da Mercedes SLK ve C Serisi, Peugeot 206, Volkswagen EQS ve Volkswagen Golf GTI şimdi de TOGG arabalarının tasarımcısı Murat Günak Beyefendi gibi olup tüm insanlığa hizmet edip dünyanın hayran kaldığı ülkesini milletini unutmayan insanlar olmalarını istiyoruz.” dedi. Öğrenciler adına konuşan Hümeysa Dur: “ Staj esnasında diğer ülkelerden gelen yaşıtlarımızı görüp onlardan daha yetenekli olduğumuzu görmemiz bizi çok mutlu etti. Pınar Teknoloji Tasarım/Sağlık Kolejini açarak bize eğitim imkânı veren başta kurucumuz Murat Yıldırım Bey’e bizlerin üzerinde emeği olan öğretmenlerimize ve Almanya’da bizlere güvenen Doç. Dr. Tuncay YEŞİLÖZ’ e sonsuz şükranlarımızı sunarız.” dedi