Çorum Pınar Koleji halk oyunu oyunları gecesine imza attı. Özel bir anma teması ile hazırlanan gecede birçok yöreden oyunla öğrenciler yeteneklerini sergiledi.

Öğrenciler sahneye ilk olarak Türkiyem dansı ile çıktı. Sonraki gösteri Kemal Sunal'ın anıldığı küçük de bir dramatize ile sergilenen Diyarbakır halk oyunu oldu.

BESYO öğrencileri, Belediyede staj yapacak BESYO öğrencileri, Belediyede staj yapacak

Büyük beğeni toplayan dans gösterisinin ardından büyük üstat Neşet Ertaş'ın anıldığı dans sergilendi.

Birçok türküye ses olmuş Kıvırcık Ali de Tokat Yöresi halayı ile anılırken ismini ve türkülerini 7'den 70'e herkesin bildiği Kazım Koyuncu'nun anısı güzel bir Karadeniz kareografisi ile canlandırıldı.

Pınar Koleji tarafından yapılan açıklamada, “Bu güzel gecenin temel mimarı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadan, zeybekle sahne şenlendirilmeden olmaz denilerek misafirlere harika bir zeybek gösterisi sunuldu. Roman oyun havaları ile özdeşleşen Adnan Şenses anılan isimlerden oldu. Bu güzel gecenin son gösterisi halk oyunları öğretmenimizin de dahil olduğu dans gösterisiydi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen gecenin sahibi Pınar Koleji Gök kubbede baki kalacak hoş bir seda bıraktı” denildi.