Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Çorum’da Cumartesi Pazarı’nı ziyaret ederek halkın derdini dinledi.

Gördüğü manzara ve halkın zamlara karşı isyanı karşısında şaşkınlığını ve üzüntüsünü gizleyemeyen Ali Mahir Başarır, “size söz veriyoruz. Tencerelerin kaynadığı, pazar sepetlerinin dolduğu, kimsenin yatağa aç girmediği bir düzeni kuracağız” dedi.
“Sorunu Biliyoruz, Birlikte Çözeceğiz” temalı geniş kapsamlı bir program kapsamında Çorum’a gelen Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, parti yöneticileri ile birlikte Cumartesi Pazarı’nda halkın nabzını yokladı.
Esnaf ve vatandaşlar genel olarak, akaryakıt zamlarından şikayetçi olarak A’den Z’ye her ürünün aşırı oranda zamlandığını, alım gücünün düştüğünü, üretimin imkansız hale geldiğini dile getirdi.
Bazı vatandaşlar, evlerde tencerelerin kaynamadığını, eve ekmek dahi alamadıklarını söyleyerek, “Nedir bu çektiğimiz, artık kurtarın bizi” diye haykırdı.
Esnaf “İnsanlarda alım gücü yok, işler çok kötü” derken, vatandaş “Her şey ateş pahası, geçinemiyoruz” diye konuştu.
Bir kadın ise “Paramız yok, alamıyoruz. Ben kalp hastasıyım çoluk çocuk aç. Oğlum işsiz 2 tane çocuğu okula gidiyor. Geçinemiyoruz. Böyle olmaz bu ortalığa bir iyilik verin” diyerek gözyaşı döktü. 

Üreticiler, mazot, gübre, ilaç gibi tarımsal girdilerin pahalılığından, her gün yeni zamların gelmesinden, ürettikleri ürünlerin de karşılığını alamamaktan yakındı.
Milletvekili Başarır, “insanların yüzünün güldüğü, mutfakta tencerelerin kaynadığı, kimsenin yatağa aç girmediği, topraklarımızda üretimin ve bereketin hakim olduğu bir düzeni kurmak için geliyoruz. Annelerin, babaların gözyaşlarını dindireceğiz, söz veriyoruz. Hiç kimseye mecbur değiliz” dedi.
CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ise “Sarayda oturanlar gelsin bu gözü yaşlı annenin çığlığını duysun. Söz veriyoruz CHP iktidarında kimse yatağa aç girmeyecek” ifadesini kulandı.

Mehmet Tahtasız'dan CHP Sivas İl Başkanlığına ziyaret Mehmet Tahtasız'dan CHP Sivas İl Başkanlığına ziyaret

Halkın yoğun ilgisiyle karşılanan Başarır, pazarda rastladığı çocuklara da sevgi gösterisinde bulundu.
Pazardan alışveriş yapmayı da ihmal etmeyen Başarır, aldığı ürünleri ise vatandaşlara dağıttı.
Pazar ziyaretinde; Milletvekili Ali Mahir Başarır’a; CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanim Ergül, İl Genel Meclis Üyesi İlhami Türksal ile İl-İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.