Çorum'un Osmancık ilçesinde Türk Kızılay'ı ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında kan bağışı hakkında toplantı gerçekleştirildi.

2 yıldır süren pandemi ve kış şartları başta olmak üzere düşen kan stoklarını artırmak hastalara umut olmak için canla başla çalışılıyor. Kan vermenin öneminin kavranması ve kan vermeyi alışkanlık haline getiren bir neslin yetiştirilmesi için okullardaki çocuklar 'Paylaşmak kanımızda var' sloganı ile kampanyaya dahil edilmeye çalışılıyor.

Türk Kızılay'ı "Hasta olmadan hastaneye düşmeden yardımlaşma ve duyarlı olmayı genişletilmiş. İlimiz de günlük ortalama 60 ile 70 arasında kan tüketiliyor. Stoklarımız boştur. Başta yöneticilerimiz olmak üzere tüm iyi yürekli kan bağışçılarımızı kan vermeye davet ediyoruz. Programın yapılmasında emeği geçen başta Sayın milli eğitim müdürümüz İdris makineci ve tüm okul müdürlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Rekor kırıyor! Ambara sığmayan ürünler naylon ile sarılarak toprağa gömülüyor Rekor kırıyor! Ambara sığmayan ürünler naylon ile sarılarak toprağa gömülüyor