Osmancık Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri vefa örneği sergiledi. Yaşlıları ziyaret ederek, hediyeler takdim ettiler.

Gençler umutlarıyla, yaşlılar düşleri ve anılarıyla hayatta kalırlar dediler ve yaşlıların anılarına renk katmak, hatırlarında güzel bir etki bırakmak için Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Aileler Buluşuyor Projesi’ kapsamında Laçin’de bulunan Özel Çorum Bakım Merkezi ziyaretini gerçekleştirdiler.

Aysel Sönmez hayatını kaybetti Aysel Sönmez hayatını kaybetti


Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri vefa ve minnet örneği göstererek Çorum Özel Bakım Merkezindeki yaşlılara, bakıma ihtiyacı olan insanlara, öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte yaşlıların yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek, unutulmadıklarını hatırlatmak için ziyarette bulundular ve kendi uygulama atölyelerinde hazırladıkları küçük hediyelerini verdiler.


Proje öğretmenleri "Hepsinin yüzündeki sevinç görülmeye değerdi. Yaşlılarımızın hem kalbini ısıttık hem de öğrencilerimizin hayatı daha farklı bakış açılarıyla anlamlandırmalarını sağladık. Sevilen bir yaşlı çiçek açmış kır gibidir. Onlar bizim yaşayan hazinemizdir.’’ dediler.

(Selma Çetindere)