19 Ekim Muhtarlar Günü Çorum’un Osmancık ilçesinde de düzenlenen törenle kutlandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın 19 Ekim 2015 tarihinde muhtarlarla gerçekleştirdiği 12. toplantıda 19 Ekim’i ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan etmesi dolayısıyla Osmancık Hükümet Konağı bahçesinde kutlama programı düzenlendi.

Muhtarlar Günü kutlama programına Osmancık Garnizon Komutanı J. Yüzbaşı İrfan Kıymaz, Osmancık Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Serhan Töngüç, İlçe Müftüsü Süleyman Çoban, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Delibaş, köy ve mahalle muhtarları ile çok sayıda davetli katıldı.
Osmancık Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Delibaş’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Osmancık Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Delibaş; “19 Ekim 2015’de Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir. Bu vesile ile bu günü layık gören yüce devletimizin Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunan siyası parti liderlerimize ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz.
Ayrıca Ankara Kazan İlçesinde Ahi Mahallesi Muhtarı Ali Anar şehide Allahtan rahmet diliyorum. Yine geçmişte vefat eden tüm arkadaşlarımıza Allah rahmet eylesin bu vesileyle ilgili bugünkü programa katılan tüm misafirlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kutlama programı sonunda Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Delibaş tüm muhtarlar adına Osmancık Kaymakamı Abdullah Özübek’e makamında ziyaret ederek, günün anısına rozet takdim etti.