Osmancık’ta öğrencilerden öğretmenlerine sürpriz kutlama Osmancık’ta öğrencilerden öğretmenlerine sürpriz kutlama

Eğitim Programına Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Okulu Müdürü Şener Demir, Osmancık Tevfik İleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Lütfi Kaya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Seminerde atık nedir, atık türleri, sıfır atık nedir, atık pil, bitkisel atık yağ, geri dönüşüm nedir, geri dönüşümün faydaları, israfın önlenmesi, ekonomiye katkı sağlaması, su tasarrufu ve doğal kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasının çevre için önemine değinildi. Program sonunda öğrencilere poşet kullanımını azaltmak için bez çanta, sıfır atık boyama kitabı, geri dönüşüm kâğıdından yapılmış defter ve tohumlu kalem hediye edildi. 

ATIKTAN SANATA SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

Çorum Belediyesi geri dönüşüm atölyelerinde atık ve artık malzemelerden yapılan ürünler sergisine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Atık malzemelerden yapılmış hedef beş oyunu ve dikkat ve koordinasyon oyununda doyasıya eğlendiler. 

MAKİNECİ, “SIFIR ATIKTA HASSAS BİR İLÇEYİZ”

Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci program sonunda yaptığı konuşmada, “Sıfır Atık önemli bir konu. İlçe olarak sıfır atıkta hassas bir ilçeyiz. Eğim programının ilçemizde gerçekleştirilmesini sağlayan Çorum Belediyesi’ne ve 75. Yıl İlkokulu müdürü Şener Demir e teşekkür ediyorum” dedi.