Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

Hizmetleriyle vatandaşın gönlünde taht kurdu

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 8 aylık süreçteki icraatlarını değerlendirdi.

Osmancık 01.12.2019, 23:54 02.12.2019, 01:09 Ulaş Odabaş
62
Hizmetleriyle vatandaşın gönlünde taht kurdu

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 8 aylık süreçteki icraatlarını değerlendirdi.
Yaptığı hizmetlerle vatandaşın gönlünde taht kuran alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra eğitime verdiği destek, kültürel faaliyetler ve içme suyuna yaptığı indirim gibi halkın memnuniyetini kazanan çalışmalara imza atan Gelgör, seçim öncesinde söz verdiği vaatlerini de tek tek yerine getiriyor.
Her alanda çalışma yaptıklarını anlatan Gelgör, “Bizim bir sloganımız vardı. “Osmancık daha yaşanabilir, herkesin mutlu olduğu, huzurlu, eğlenceli bir şehir olsun” Osmancık’ta belediyemiz hem alt yapı üst yapı faaliyetlerini yapacak, hem de halkımızın huzuru, mutluluğu için çalışacak. Şehrimizi imar etmek de bizim görevimiz vatandaşlarımızı sosyal ve kültürel yönlerinin gelişimine katkı sunmakta bizim görevimiz. Biz her alanda çok çalışıyoruz. Çok çalışacağız ki Osmancık daha yaşanabilir bir şehir olsun, çok çalışacağız ki Osmancık herkesin mutlu olduğu, huzurlu, eğlenceli bir şehir olsun.” dedi

Gelgör, alt payı çalışmalarına ilk olarak doğalgaz alt yapısı tamamlanan yollardan başladıklarını belirtti.
Asfalt sezonunun ardından parke taşı çalışmalarını hızlandırdıklarını anlatan Gelgör, “Asfalt sezonu içerisinde doğalgaz alt yapısı tamamlanan 6 büyük caddeyi ve bağlı 9 sokağı asfaltladık. Toplamda 7 kilometre asfalt yapıldı. Bu sene ilk görev yılımız olması nedeniyle çalışmalara asfalt sezonunun yarısında başlayabildik, ancak gelecek yıl çok daha fazla asfalt yapmayı hedefliyoruz. Asfalt sezonunun ardından da tüm yoğunluğumuzu parke taşı çalışmalarına verdik. Bu kapsamda 3 büyük cadde ile birlikte 36 sokakta parke taşı yapıldı. Şenyurt, Esentepe, Koyunbaba, Cumhuriyet, Çay, Gemici ve Gürleyik Mahallelerinde bu çalışmalar yapılırken ilçe merkezindeki mahallelerimizde de doğalgaz yapılan yerlere yama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelecek yıl asfalt yapacağımız yerlerin şimdiden hazırlığını yapıyoruz. İnşallah ilçemizde yol noktasında hizmet ulaşmayan yer kalmayacak” dedi.

“Kızılırmak sahili cazibe merkezi oldu”
Kızılırmak sahilinde ilçenin imajına yakışır bir çalışma yaptıklarını kaydeden Gelgör, “Bizim öncelik verdiğimiz alanlardan birisi de Kızılırmak sahili oldu. Çünkü burası ıslah çalışmaları nedeniyle uzun süre atıl kalmış ve vatandaşlarımızın bir an önce sosyal alan olarak görmek istediği bir yerdi. Seçimden hemen sonra çalışmaları başlattık. Güzel bir çevre düzenlemesi, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, şık bir aydınlatma ve sosyal alanlar ile Kızılırmak sahili cazibe merkezi oldu. Vatandaşlarımız aileleri ile birlikte Kızılırmak Sahilinde güzel vakit geçirebiliyor. Çevre illerden ve komşu ilçelerden burayı görmeye geliyorlar. Koyunbaba Köprüsü ile Yeni Köprü arasında ve Yeni Köprünün batısında yaptığımız çalışmaları ilerleyen zamanlarda Kızılırmak boyunca İstanbul Yoluna kadar ulaştırmayı ve aynı şekilde Gemici Sahilini de tamamlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.
 

“Metruk binalar otoparka dönüştürülüyor”
Başkan Gelgör, ilçedeki otopark sorununu da farklı bir yaklaşımla çözmeye çalıştıklarını söyledi.

İlçede hem görüntü kirliliğine neden olan hem de mal ve can güvenliği açısından riskli oluşturan metruk yapıları yıktıklarını belirten Başkan Gelgör “Osmancık’ın metruk yapılardan temizlenmesi konusunda tam manasıyla bir seferberlik başlattık diyebiliriz. Öncelikle hangi yapıların yıkılacağı noktasında bir çalışma yaptık. Ekiplerimiz bu konuda titizlikle çalıştı. Tespit edilen yapılar mülk sahibi ile istişare edilerek yıkılmaya başlandı. Bu güne kadar toplamda 35 metruk yapı yıkıldı. Yıkım sonrası ortaya çıkan alanlar otopark olarak kullanılmak üzere düzenlendi. Böylelikle iki işi bir arada yapmış olduk. Hem şehrimiz metruk yapılardan temizleniyor hem de yeni otopark alanları ortaya çıkıyor” dedi.

“İçme suyuna yüzde 25 indirim”
İçme suyuna yapılan indirime de değinen Gelgör “Belediye Meclisimiz Kasım ayı toplantısında içme suyuna yüzde 25 oranında indirim uygulamıştır. Bu bizim için çok önemli bir hizmettir. Doğalgaza, elektriğe, akaryakıtazam gelirken vatandaşımızın en temel ihtiyacı olan suya indirim yapmak fevkalade güzel bir hizmet olmuştur. İlçemizde 2019’da tonu 1,90 TL olan suya vatandaşımız 2020 yılında 1,50 TL ödeyecek. Ortalama 100 TL fatura ödeyen bir vatandaşımız 25 TL daha az ödeyecek. Halkımızın bütçesine bir nebze de olsa katkı sağlanmış olacaktır. ” diye konuştu.
Sosyal projeleri halkın takdirini kazandı
Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’ün, kısa sürede hayata geçirdiği sosyal projelerle de vatandaşın takdirini kazandı. Cenaze hizmetlerinin ücretsiz yapılması, hoş geldin bebek projesi, camilerin temizliği ve ilkokula başlayan çocuklara defter kalem yardımı gibi sosyal projeler ilçe halkından tam not aldı.
Sosyal projelere yenilerinin ekleneceğini dile getiren Gelgör, “Bizim halkımıza beyan ettiğimiz sosyal projelerimiz vardı. Bunlar belediye olarak vatandaşımızın yanında olduğumuzu hissettirecek, vatandaş belediye iş birliğini güçlendirecek projelerdi. Özellikle insan hayatı için en önemli üç evre olan doğumda, düğünde ve cenazede vatandaşımızın yanında olacağımızı beyan etmiştik. Buna yönelik projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirdik. Vatandaşlarımıza hem maddi yük getiren hem de o acılı günlerinde sürekli bir uğraşı içerisinde olmalarına neden olan cenaze işlerini belediye olarak tamamen üstlendik. Belediye Meclisi, kasım ayı toplantısında gerekli düzenlemeyi yaptı. 2020 Ocak ayından itibaren vatandaşlarımızdan mezar ücreti dahil hiçbir ücret alınmadan cenaze hizmetleri belediyemizce yapılacaktır. Bizim için manevi önemi yüksek olan bir sosyal proje de Hoş geldin Bebek Projesidir. İlçemizde yeni doğan her bebeği belediyemizin hoş geldin hediyesi ile karşılıyoruz. Bebeği olan aileleri evlerinde ziyaret ediyor ve hediyemizi takdim ediyoruz. Özellikle annelerin uzun süre yardımcısı olacak bir bebek çantası; içerisinde battaniye, bebek bezi, ateş ölçer, bebek pudrası, tırnak makası gibi bebek bakım ürünleri var. Tabi bizim için güzel olan her doğan yeni bebeğe hoş geldin bebek diyebilmek, annelerin bu mutluluğunu paylaşabilmektir” ifadelerini kullandı.
Osmancık Belediyesi eğitime de büyük katkılar sağladıklarını anlatan Gelgör, “Eğitim noktasında da önemli çalışmalarımız var. Bunlardan birisi seçim sürecinde çocuklarımıza söz verdiğimiz “Kitaplar Devletten, Defter Kalem Belediyeden” projesi. Bu sene okullar başladığında projeyi ilk defa uyguladık. Hem öğrencilerimiz, hem öğretmenlerimiz hem de veliler memnun kaldı. Gelecek yıllarda da projeye devam edeceğiz. Devletimiz kitapları veriyor biz de öğrencilerimizin defterlerini ve kalemlerini veriyoruz. Eğitime desteğimiz bununla da sınırlı değil. Başta okullarımızın fiziki ihtiyaçlarına yardımcı oluyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile eğitimin geliştirilmesi noktasında iki ayrı protokol imzaladık. Söz konusu eğitim olduğunda belediye olarak her zaman varız. Eğitime desteğimiz devam edecektir. Okullarımızın dışında bir diğer önem verdiğimiz konu da ibadethanelerimiz. Camilerimizin yıllık genel temizliğini ve bakımlarını yaptırıyoruz. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı başlangıcında tüm camilere detaylı bir temizlik yaptırdık. Bu uygulamamızı da periyodik olarak devam ettiriyoruz. Sosyal projelerimiz bunlarla da sınırlı kalmayacak. Vatandaşlarımızın ihtiyaç hissettiği her konuda vatandaşımızın yanında olacağız. Bizim en önemli vizyonumuz bu. Halk belediyeciliği yapacağız, halkımızın gönlünde yer alacağız.”

“İlçe tarihinin en büyük festivalini yaptık”
Gelgör, Osmancık Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Pırlanta Pirinç Kültür ve sanat Festivali hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Festival öncesinde olağanüstü bir hazırlık süreci yaşadıklarını kaydeden Gelgör, yapılan titiz organizasyonlar sayesinde bölgenin en güzel festivalini gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Festivalin Osmancık tarihinde ilk defa bu kadar kapsamlı yapıldığına işaret eden Gelgör “Osmancık Pirinç Festivali ilçemizin tanıtılması noktasında önemli bir etkinlik. Ne yazık ki 4 yıldır düzenlenmiyordu. Bu sene ilk defa kapsamlı bir festival organize ettik. Halkımız 9 gün boyunca çeşitli etkinliklerle dolu dolu bir festival yaşadı. Bölgenin en büyük güreş organizasyonunu gerçekleştirdik. Yaklaşık 500 pehlivan er meydanındaydı. Kırkpınar’ı aratmayan, Anadolu’nun Kırkpınar’ı diyebileceğimiz bir güreşe ev sahipliği yaptı ilçemiz. Yine At Yarışları da ulusal çapta yoğun katılımla gerçekleştirildi. Festivalimizin en önemli özelliği 7’den 70’e herkese hitap eden etkinliklere yer verilmesiydi. İlçemizde ilk defa düzenlenen etkinlikler yapıldı. Gençlik Festivali kapsamında MotoKross, Off-Road ve AutoFest etkinlikleri düzenlendi. Çocuk Festivali kapsamında çocuklarımızı eğlendiren etkinliklere yer verildi. Birisi yerel sanatçılar konseri olmak üzere dört akşam konser verildi. Binlerce kişi konserlere akın etti. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle her yaşta, her kesimden insan oradaydı, herkes eğlendi”

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)

20°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:16
Güneş 05:11
Öğle 12:50
İkindi 16:48
Akşam 20:20
Yatsı 22:06
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Fenerbahçe 31 50
6. Beşiktaş 30 50
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 31 33
13. Denizlispor 31 32
14. Kayserispor 30 31
15. Konyaspor 30 30
16. Malatyaspor 30 29
17. Çaykur Rizespor 30 29
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Chelsea 34 60
4. Leicester City 34 59
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 34 50
8. Tottenham 33 48
9. Sheffield United 33 48
10. Burnley 33 46
11. Everton 33 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 34 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 34 31
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 34 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 35 63
4. Sevilla 34 60
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Valencia 35 50
9. Athletic Bilbao 34 48
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 34 43
13. Real Valladolid 35 39
14. Real Betis 34 38
15. Celta de Vigo 35 36
16. Deportivo Alaves 34 35
17. Eibar 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24
banner2034
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
Bumerang - Yazarkafe