Gençlik ve Spor Bakanlığının 1 Aralık 2023'te Ankara'da düzenlediği Gençler Arası Bilgi Yarışması'nda, önce il birincisi, daha sonra Karadeniz bölge birincisi olan ve ülke finallerine katılmaya hak kazanan Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencileri, finalleri de kazanarak Türkiye şampiyonu oldu.

Ülkemizdeki 7 bölgenin birincilerinin katıldığı Gençler Arası Bilgi Yarışması Türkiye Finalleri'nde öğrencilerimiz Mustafa Kösdağ, Abbas Akif Kabakçı ve Fehmi Börekçi Türkiye şampiyonluğunu kazanarak hepimizin gururu oldu. Gençler, hediye çeklerinin yanı sıra yurt dışı gezisi ile ödüllendirildi.
Öğrencilerin başarısının çok önemli olduğunu belirten Ömer Derindere Fen Lisesi Müdürü Mustafa Yıldırım,  “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın düzenlediği organizasyonda bilgi yarışmasında 7 bine yakın öğrencinin içerisinden Türkiye birincisi oldular. Bu büyük bir başarıdır” dedi. 


Türkiye final grubunda gösterdikleri başarı ile Türkiye birincisi olan öğrencileri ve onları motive eden çok kıymetli öğretmenleri kutlayan Yıldırım, eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak için ellerinden gelen çabayı göstermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.