Ulukavak Mahallesi Yaşatma ve Dayanışma Derneği’nin Çorum'da çevreyoluna üst geçit için verdiği mücadelede sona gelindi ve üst geçit için belirlenen yerin imzaları atıldı.

Çorum'da yapılıyor! Ülke ekonomisine yılda 6 milyon TL katkı sağlayacak Çorum'da yapılıyor! Ülke ekonomisine yılda 6 milyon TL katkı sağlayacak

En son geçtiğimiz aylarda genç bir insanın araç çarpması sonucu hayatını kaybettiği çevreyolunun İlim Yayma Cemiyeti mevkiindeki bölümüne Karayolları tarafından üst geçit yapılması için girişimlerde bulunan Ulukavak Mahallesi Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Kılıç’ın girişimleri meyvesini vermeye başladı.
Karayolları Samsun Bölge Müdürlüğü üst geçit yapılacak yerin belirlendiğini ancak yapabilmeleri için yerel yönetimin ve sivil toplum örgütlerinin bu konuda hem fikir olması gerektiğini belirten bir protokol olması gerektiğini bildirdi. 
Çorum Belediyesi yetkilileri ve Ulukavak Mahallesi Yaşatma, Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Kılıç, karayollarının belirttiği protokolü geçtiğimiz hafta imza altına alarak, üst geçidin yapılması için son adımı da atmış oldular.