Çorum Orman İşletme Müdürlüğü, "Alaca Öğrenme Şenliği"nde stant açarak, ormancılık faaliyetlerini anlatıp saksılara tohumlar ekti. 

Yaklaşık 5 bin öğrencinin katılımıyla "Alaca Öğrenme Şenliği" düzenlendi. Alaca Kaymakamlığı ile Alaca Belediyesince Veli Çayırı Mesire Alanı'nda organize edilen etkinlikte binlerce öğrencinin katıldığı "Alaca Öğrenme Şenliği"nde Çorum Orman İşletme Müdürlüğü olarak stant kurarak öğrencilere ormanlar için neler yapıldığı anlatılarak birlikte saksılara fidan tohumları ekildi.


Alaca Kaymakamlığı ve Alaca Belediye Başkanlığının birlikte düzenlediği ve tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlar, Sivil Toplum Kuruluşları, Orman İşletme Müdürlüğü gibi birçok kurumun görevlilerinin iştirakleriyle Öğrenme Şenliğine katılındı.

Veda yemeğinde bir araya geldiler Veda yemeğinde bir araya geldiler


Alaca'nın tarihi resimleri, öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı resimlerin sergilendiği "Alaca Öğrenme Şenliği"nde Kamu Kurumları, STK’lar, Oda Başkanlıkları ve Derneklerin açmış olduğu 33 stantta Kurumlarının yapmış oldukları faaliyetler  hakkında tanıtım yapılırken, etkinlikler, eğitimler, oyunlar, hediyeler ve birçok sosyal aktivite gerçekleştirildi.

(Ebru Çalık)