Çorum Belediye Meclisi CHP Üyesi Nazik Bulut, Çorum Belediyesi tarafından Binevler Kavşağına yapılan Ay-Yıldız ve lale figürlü motif çalışmasına ilişkin sosyalmedya hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamasının çarpıtıldığını belirtti.

Sosyalmedya hesabından yaptığı açıklamasının bazı haber siteleri tarafından çarpıtılmak suretiyle haberleştirildiğine tanık olduğunu ifade eden CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut, ‘Bugün kişisel sayfamda paylaşmış olduğum Binevler kavşağına yapılan  totemle ilgili eleştirim çarpıtarak hassas bir noktaya getirilmek istenmiştir. Benim vatanseverliğimi sorgulamak kimsenin haddi değil.’ şeklinde tepki gösterdi.

‘TÜRK BAYRAĞI BENİM İÇİN DE KUTSAL BİR DEĞER, MİLLİ BİR SEMBOLDÜR’
Vatan, millet, bayrak konusundaki vatanseverliği ve duruşunun ortada olduğuna dikkat çeken CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut’un  ‘Çorum Kamuoyuna’ başlıklı açıklaması şöyle:
"Bugün kişisel sayfamda paylaşmış olduğum Binevler kavşağına yapılan totemle ilgili eleştirim çarpıtarak hassas bir noktaya getirilmek istenmiştir.
Devletlerin sembolü olan bayraklar ulusun milli değerlerini yansıtması yönüyle de oldukça kıymetli ve  özeldir.
Türk Bayrağı tarihine gönülden bağlı olan her Türk  vatandaşı gibi benim için de uğruna ölünecek kadar kutsal bir değer, milli bir semboldür.
Belediye Başkanımızın dediği gibi bir lale figürünün üzerine konulacak geleneksel bir motif değildir.
Çorum’un çözülmesi gereken onca sorunu, onca ihtiyacı varken sanki Çorum'a dev bir yatırım yapmış gibi, Çorum halkının hizmetine bir tesis açmış gibi 15 Temmuz’da yaptığı totemin açılışına tüm Çorum halkını davet ederek şov yapanların eleştirileceği yerde, yapmış olduğum açıklama çarpıtılarak; ‘ay yıldız sembolünün karşısındaymışım’ gibi benim bilgim dışında sayfamdan alınarak haber yapılması beni üzmüştür. Bu hassas bir konudur. Vatan, millet, bayrak konusundaki vatanseverliğim ve duruşum ortadadır.  Maksadını aşan böyle bir ithamı asla kabul etmiyorum. Takdiri Çorum halkına.’

‘ÖNCE SİZ MEMLEKETİ NE HALE GETİRDİĞİNİZİN HESABINI VERİN’
Çorum Belediye Meclisi’nde CHP Grubu olarak T. C. ibaresi Belediyenin tabelalarına yeniden eklensin önergemize red oyu verilirken haber yapamayanlar bugün bizi nereye çekmek istiyorlar ?
Benim üzerimden halkı kin ve düşmanlığa sevk ederek suç işliyorsunuz. Buna müsaade etmem.
Benim vatanseverliğimi sorgulamak kimsenin haddi değil. 
İnsanlar açlıktan Saat Kulesinde soyunmaya başladılar.
İşsiz genç insanlar intihar ediyorlar.
Esnaf kepenk kapatıyor.
Nakliyeci kontak kapatıyor.
Ekmek 4 lira, Simit 5 lira
Benzin motorin 30 lira.
Bir dünya para harcadığınız yollarda acil ihtiyaçlar dışında seyahat eden vatandaş yokken önce siz memleketi ne hale getirdiğinizin hesabını verin.
Bu toteme ne kadar para harcadınız önce bu sorunun cevabını verin.’

DEVA Partisi Çorum'da yükselişte! DEVA Partisi Çorum'da yükselişte!

İŞTE, NAZİK BULUT’UN SÖZ KONUSU PAYLAŞIMI:
Sayın Başkanım; 
Binevler kavşağına yaptığınız bu önemli şaheser için sizi kutluyorum. 
Yıllarca şehrimizin bu devasa yatırımdan mahrum bırakılmış olmasının üzüntüsünü yaşıyorum.
15 Temmuz da açacağımız bu totem için pardon önemli yatırım kalemi için tüm halkımızı davet etmişsiniz. Aslında bana sorarsanız Cumhurbaşkanımız davet edilmeliydi bu açılışa.
Bu ekonomik krizde benzin motorin 30 TL iken o kavşaktan kaç araç geçip o totemi farkedecek bilemiyorum.
Hakikaten Tarih ve Turizm yönünden önemli bir öneme sahip bu şehirde Binevler kavşağına koyabileceğiniz geleneksel motif bu ise gerçekten çok üzücü. (bana göre anlamsız olmuş ) Bu görseli kim tasarladıysa o arkadaşı da bu yaratıcılığından dolayı kutluyorum.’