Çorum Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi Nazik Bulut, Binevler Kavşağı’na yapılan lale ve ay yıldızın birleşiminden oluşan totemi anlamsız bulduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Nazik Bulut, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a seslenerek “ Sevgili Başkanım. Binevler kavşağına yaptığınız  bu önemli şaheser için sizi kutluyorum. Yıllarca şehrimizin  bu devasa yatırımdan mahrum bırakılmış olmasının üzüntüsünü yaşıyorum.15 Temmuz da açacağımız bu totem için pardon  önemli yatırım kalemi için tüm halkımızı davet etmişsiniz. Aslında bana sorarsanız Cumhurbaşkanımız davet edilmeliydi bu açılışa” sözleriyle kinayeli bir şekilde eleştirdi.

Çorum'a 1100 metre atık su hattı döşeniyor Çorum'a 1100 metre atık su hattı döşeniyor

Bulut, “Bu ekonomik krizde benzin motorin 30 TL iken o kavşaktan kaç araç geçip o totemi fark edecek bilemiyorum. Hakikaten tarih ve turizm yönünden önemli bir  öneme sahip bu şehirde Binevler Kavşağına koyabileceğiniz  geleneksel motif bu ise gerçekten çok üzücü. (bana göre anlamsız olmuş ) Bu görseli kim tasarladıysa o arkadaşı da bu yaratıcılığından dolayı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.