Çorum’da köy derneklerinin düzenliği büyük şenliklerden biri olan Kızılpınar Köyü Geleneksel 15. Karagöl Fasulye Şenlikleri 7 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek.

Toplu ulaşımda devrim! Çorum Belediyesi, özel halk otobüslerinin tamamını aldı Toplu ulaşımda devrim! Çorum Belediyesi, özel halk otobüslerinin tamamını aldı

Dernek Başkanı Menduh Günen, tüm Çorumluları şenliklerine davet etti.

Gazeteci Servet Seyfettin Mete’nin sunacağı şenlikte kendine özgü söylediği türkülerle milyonlarca hayranı bulunan ünlü sanatçı Mustafa Özarslan’ın yanı sıra Nergiz Ay, Tuğçe Kılıç ve Tuncay Turna, sahne alacak. Tüm katılımcılara bölgenin meşhur fasulyelerinden yapılan yemeklerin ikram edileceği şenlikte ağalık ve fasulye yarışmaları da düzenlenecek.

Bazı işadamları ve firmaların sponsorluğunu üstlendiği şenliğin hazırlıkları tamamlanırken, Kızılpınar Köyü Dernek Başkanı Menduh Günen, etkinliklerine tüm vatandaşları davet etti.

Bu yıl 15.’incisi düzenleyecekleri Karagöl fasulye şenliklerine katılacak olan misafirlerin rahat bir ortamda eğlenmeleri için büyük çaba gösterdiklerini kaydeden Günen, “Doğayla baş başa gün boyu eğlenmek isteyen tüm Çorumluları şenliğimize davet ediyorum. Bu yıl gerçekleştireceğimiz şenliğe katkı sunan tüm dostlarımızı da teşekkür ediyorum” dedi.