Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Kızılay Derneği’nin açmış olduğu Kurban bağış standını ziyaret ederek hayırlı-bereketli olması temennisinde bulundu.

Kızılay İl Başkanı Av. Hüseyin Kılıç ve İl Müdürü Tuğrul Yıldırım’dan faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

2022 yurt dışı kurban bağışı bedelini 1.475 TL, yurt içi kurban bağışı bedelini 2.475 TL olarak belirleyen Kızılay Derneği’nin Kurban Bayramı için bağış toplamaya başladığını ve Kızılay Derneği’ne kurban bağışı konusunda yoğun ilgi olduğunu belirten İl Başkanı Av. Hüseyin Kılıç: “Kızılay Derneği sadece kurbanınızı değil, Allah’a şükrünüzü, güzel niyetlerinizi ve infakınızı emanet olarak alıp, binlerce kilometre ötede adını dahi bilmediğimiz coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırdığını” sözlerine ekledi.

Vali Mustafa Çiftçi ise; “Kızılay Derneği’nin, kurban ibadetinin vekalet yoluyla yerine getirilmesinde önemli bir rol üstlenerek mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin sofralarına et, yüzlerine tebessüm, unutulmadıklarını göstererek kalplerine umut olan bir hizmet götürdüğünü” belirtti. 1868’den bu güne güven, itina ve şeffaflıkla faaliyetlerine ve yardımlarına devam eden Kızılay Derneği’ne yapmış oldukları tüm çalışmalarda kolaylıklar ve başarılar diledi.

Yusuf Ahlatcı: Çorum’u el birliğiyle daha güzel günlere taşıyacağız Yusuf Ahlatcı: Çorum’u el birliğiyle daha güzel günlere taşıyacağız