Çorum Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı gerçekleştirildi. CHP Belediye Meclis Üyesi Ahmet Özdel mülteci sorununa ilişkin bir açıklamada bulundu.

CHP Çorum Belediye Meclis Üyesi Ahmet Özdel, “Bu meseleye insani açısından bakmak istiyorum. Hepimiz göçmen olabiliriz bir yerden bir yere gitmek zorunda kalabiliriz. Devletlerin göçmenlere insan hak ve hürriyetlerinin hepsini tanıması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti de tanıması gerekir” dedi.

Gözden kaçırmayın

İYİ Parti'den DEVA Partisi'ne ziyaret İYİ Parti'den DEVA Partisi'ne ziyaret

Ahmet Özdel, "Türkiye’de göç sorunu aslında  iktidarın politikalarının sonucunda meydana gelmiş sonuçtur. Türkiye göçü sadece savaşlarla açıklanamayacak bir göçtür. Sayın Başkan Yardımcısı dedi ki, “ Büyük bir liderimiz var onlarca binlerce insan Türkiye’ye geliyor” hayır arkadaşlar insanlar ülkemize büyük bir lidere sahip olduğumuz için değil Türkiye’yi Avrupa’ya geçmenin yolu olarak gördüğü için geliyor. Kapıları açsak dini duygularını bırakacak herkes Avrupa’da bir ülkeye iltica etmeye çalışacak. Bu gün biz Avrupa ile yaptığımız anlaşmalar gereği, geri kabul anlaşması gereği bu göçmenleri ülkemizde barındırmak zorunda kalıyoruz. Dönem dönem Avrupa’dan aldığımız parayla bunları Yunanistan’a göndermiyoruz. Eğer bu işten çözüm istiyorsak batı sınırının  açılması lazım. Mültecilere git Avrupa’ya demesi lazım” açıklamasında bulundu.