Muharrem Biçer, yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“Ramazan ayının habercisi olan Şaban ayının onbeşinci gecesine denk gelen Berat gecesi, yüce Allah'ın rahmet ve merhametine sığınıldığı, gönüllerin tövbe ile arındırıldığı özel gecelerden biridir.

Bu mübarek gecenin insanlığa sunduğu manevi iklimde beratımızı almamıza vesile olacak iki şey; Yüce Rabbimizin ilahi mesajlarına kulak vermek ve Rasulüllah Efendimiz (SAV)’in üstün ahlakını kendimize örnek almaktır.

İşte bu bilinç ile tutum ve davranışlarımızı yeniden gözden geçirmek için bu gece bir fırsattır.Rabbimize, nefsimize, neslimize ve bütün insanlığa karşı sorumlu olduğumuzun idraki içerisinde, yaşadığımız hayatın geçici olduğunu, Allah katında kalıcı olanın iman ve yararlı işler olduğunu yeniden hatırlamalıyız.Bu şuur ile de her türlü dargınlık, kırgınlık, kin ve nefret yerine sevgi, şefkat, merhamet tohumlarını ekmeliyiz.Bu gecede tüm camilerimizde kandil programları yapılacağını hatırlatarak tüm vatandaşlarımızı ibadet ve dua için camilerimize davet ediyorum.

Kandil vesilesiyle müftülüğümüzce 6 Mart Pazartesi günü (bugün) Mehmet Zahit Kotku Camiinde 13.30’da bayanlara özel program yapılacak olup, Akşemsettin Camiinde de akşam namazı sonrası Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi, kaside, sohbet ve dua içerikli program icra edilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimin kandilini tebrik eder, bu gecede yapılan duaların kardeşliğimizin güçlenmesine, beraberliğimizin perçinlenmesine, üzerimizdeki sıkıntıların kalkmasına, insanlık aleminin barış ve huzura ulaşmasına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.”