Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine vekaleten atandı.

Yeni Göz Hastalıkları Uzmanı göreve başladı Yeni Göz Hastalıkları Uzmanı göreve başladı

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü tarafından YÖK’e sunulan teklifin ardından YÖK’ten gelen onayla birlikte Tıp Fakültesi Dekanı olarak atanan Prof. Dr. Mesut Sezikli’nin yeni görevine yarın resmi olarak başlayacağı da öğrenildi.

PROF. MESUT SEZİKLİ KİMDİR?
26 Ağustos 1973'de Çorum’da doğan Sezikli, ilk ve orta öğrenimini Çorum’da tamamladıktan sonra lise eğitimini Bursa Işıklar Askeri Lisesi’nde tamamladı. 1992 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başlayan Sezikli, 1998 yılında mezun oldu. Çankırı Atkaracalar İlçesinde 2 yıl pratisyen hekimliğin ardından 2000 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı'nda başladığı uzmanlık eğitimini 2004 yılında bitirdi. Askerliğini Ankara Mevki Hastanesi'nde yapan ve Ekim 2007 YDUS Sınavı'nda Haydarpaşa Numune E.A.H. Gastroenteroloji bölümünü kazanarak 2011 yılı Ocak ayında gastroenteroloji uzmanı olan Sezikli, 2014 yılı Mart ayında doçent, 2019 yılında ise profesör oldu. Prof. Dr. Mesut Sezikli evli ve 3 çocuk babası.