Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, elektrik faturalarına gelen zamları protesto etmek amacıyla 3 aylık faturasını ödemeyen ve bu yüzden evinin elektriği kesilen Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun ülkedeki derin yoksulluğa dikkat çekmek istediği için bu eyleme başvurmak zorunda kaldığını söyledi.

Genel Başkanlarının sırf bu yüzden karanlıkta kaldığını kaydeden CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin aylık elektrik faturasının ise kaç para geldiğini merak ettiklerini dile getirdi.

CHP İl Başkanı Tahtasız, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, tek adam rejiminin ülkeyi soktuğu derin yoksulluğa dikkat çekmek için bir hafta boyunca karanlıkta kalacak.

Çorum'a hızlı tren getirmeye, mevcut siyasilerin ömrü yetmeyecek! Çorum'a hızlı tren getirmeye, mevcut siyasilerin ömrü yetmeyecek!

Elektriğe yapılan zamların geri çekilmesi, KDV'nin sıfırlanması ve herkesin temel insan hakkı olarak elektriğe erişmesi gerekiyor!

Bir avuç holding ceplerini dolduracak diye memleketimizin onurlu insanları fakirliğe sürükleniyor. Söyleyeceklerim, halkın bu adaletsiz düzene karşı yükselttiği sestir.

Karanlığın en koyu olduğu an, aydınlığın en yakın olduğu zamandır. Şafak sökmek üzeredir. Yıkacağız karanlığı. And olsun ki ülkemizi aydınlığa çıkaracağız.

Halk karanlıkta, Saray şatafatta."