CHP Çorum İl Başkanı Tahtasız, 3 davadan aldığı ceza Yargıtay tarafından onanan, 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan ve siyasi yasak getirilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Ahmet Sami Ceylan: AK Parti, Türkiye’nin en devrimci partisi Ahmet Sami Ceylan: AK Parti, Türkiye’nin en devrimci partisi

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, İstanbul’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Kaftancıoğlu'nun yıllar önce attığı tweetler nedeniyle aldığı cezanın üst mahkeme tarafından, tam da 23 Haziran İstanbul seçimlerinin yıl dönümünde onaylanmasının iktidarın ve onun talimatlarıyla işleyen yargının rövanş anlayışının en önemli göstergesi olduğuna dikkati çeken CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, olayın gerek parti tabanında, gerekse halk arasında üzüntüyle karşılandığını belirtti.
Canan Kaftacıoğlu’nun yanında ve destekçisi olduklarını vurgulayan Tahtasız, geçmiş olsun dileklerini paylaştı.
Tahtasız, “Mücadeleye devam... Örgütlü hareket ederek kötülüğü hep birlikte alt edeceğiz. İktidarını sürdürebilmek için hukuku, demokrasiyi hiçe sayanlara karşı hep birlikte, cesaretle mücadele etmeye devam edeceğiz. Hukuk kazanacak, demokrasi kazanacak, halk kazanacak, onlar kaybedecek. Aydınlık günlerimiz çok yakın” ifadesini kullandı.
Samimi bir sohbet gerçekleştiren Kaftancıoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Tahtasız’a teşekkür etti.