3-5 Kasım 2023 tarihleri arasında Romanya’nın Galati şehrinde 17 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası gerçekleştirildi. Bu şampiyonaya katılan Mehmet Can Töremiş’ten 3 altın madalya kazandı. 

Takım şampiyonluğunun ardından yapılan ferdi müsabakalarda, Tek Erkekler kategorisinde; Romen Luca Pandele’yi 21-12 / 21-16’lık setlerle yenen Mehmet Can Töremiş Balkan Şampiyonu oldu.

Yine Karışık Çiftler kategorisinde; Mehmet Can Töremiş-Aysu Arslan, Romen rakipleri Luca Pandele-Denisa Muscela’yı 2-1 yenerek Balkan Şampiyonu oldu.
Osmancık Barış Boyar Spor Kulübü kurucusu Badminton Milli Takım Anrenörü Barış Boyar, yaptığı paylaşımda, “Sporcuyu, partneri Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularından Aysu Aslan’ı ve Milli Takımda görev yapan tüm idareci, antrenör ve sporcuları kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Bu başarıda bizlere desteklerini esirgemeyen Çorum Millet Vekilimiz Oğuzhan Kaya’ya Osmancık Kaymakamımız Ayhan Akpay’a, Osmancık Belediye Başkanımız Ahmet Gelgör’e Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Cebeci’ye, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar’a, Federasyon Başkanımız Ercan Yıldız ve tüm yönetim kuruluna teknik ekibimiz ve sporcularımız adına çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.