2022 LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. MEB, 8.sınıf öğrencilerinin Sayısal ve sözel olacak şekilde toplamda iki oturum halinde girdiği sınav sonrası beklenen açıklamayı yaptı. 2022 LGS lise Türkçe, İnkılap, Din Kültürü ve İngilizce sınav soruları ve cevap anahtarı kitapçığı 'meb.gov.tr' adresinden erişime açtı.

LGS 2022 sınav soruları ve cevap anahtarı için beklenen haber geldi. 5 Haziran 2022 Pazar (bugün) düzenlenen LGS iki oturum haline yapıldı.

1 milyon 236 bin 313 öğrencinin başvurduğu sınav sonucu için geri sayım başlarken gözler Milli Eğitim Bakanlığına çevrilmişti. 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş için ter döktüğü sınavın soru ve cevap anahtarı için MEB'den açıklama geldi. 2022 LGS lise Türkçe, İnkılap, Din Kültürü ve İngilizce sınav soruları ve cevap anahtarı kitapçığı 'meb.gov.tr' adresinden erişime açıldı.

LGS sonuçları açıklandı LGS sonuçları açıklandı

LGS 2022 SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAP ANAHTARLARI İÇİN TIKLAYIN

MEB'DEN SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
MEB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"05/06/2022 tarihinde uygulanan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın Soru Kitapçıkları (Sayısal ve Sözel) ve cevap anahtarları yayımlandı."