Kuşsaraylı yazarlardan Ali Tükengün ve Deniz Karameşe ortak bir çalışmaya imza attı. Kuşsaray Köyü Dernekler Platformu Kültür Yayınları olarak çıkan kitapların baskı ve dağıtım maliyetini yine Kuşsaray Dernekler Platformu ve Kuşsaray Köyü Muhtarlığı üstlendi.

80 yıl sonra Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun hatırasını canlandırdılar 80 yıl sonra Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun hatırasını canlandırdılar

"Kuşsaraylı Ozanlardan Yaşam Öyküleriyle Ağıtlar ve Destanlar" isimli eser vefatlarından sonra ardından yazılan şiir, destan, metin ve mektuplardan oluşuyor. 354 sayfadan oluşan kitapta yetmişin üzerinde yaşam öyküsüne yer verilmiştir. 

"Kuşsaraylı Ozanlardan Şiir Antolojisi II" isimli eser ise aynı isimle 2003 yılında Frankfurt Kuşsaray Dayanışma Derneğinin kültür yayını olarak yayınlanan eserin devamı niteliğinde hazırlanmıştır. 366 sayfa oluşan kitapta 67 şairden 300'ün üzerinde şiir yer almaktadır.

Kitapları yayına hazırlayanlardan Ali Tükengün ve Deniz Karameşe'nin çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Yazar Deniz Karameşe, Kuşsaray Köyü'nün arkeolojik önemini kaleme alarak Hitit şehri olması üzerinde durarak "Hititler Döneminde Kuşsaray" adlı kitabının yanısıra "Deniz, Kum, Güneş ve Kamp" adlı çocuk gezi-öykü kitabı ve "Çocuk Tiyatrosu Oyun Metinleri 1" adlı eserlere imza attı. Egitimci Ali Tükengün ise Kuşsaraylı Ozanlardan Şiir Antolojisi'nin birincisini yaşama geçirmişti.