Çorum Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Şubesi ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği tarafından inşa edilecek olan Kültür Merkezi’nin temeli 22 Mayıs’ta atılacak.

Çorum Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Nurettin Aksoy Dede, düzenlenecek etkinliğe gönlü sevgiden geçen tüm canların davetli olduğunu söyledi.

ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ
Vakıf binası yanında satın alınan arsa üzerine inşa edilecek Kültür Merkezi’nde yaşlılar yurdu, çocuk kreşi, resim – heykel – sergi salonları, tiyatro ve kongre alanları yer alacak.

VELİYETTİN HÜRREM ULUSOY DA KATILACAK
Vakıf Başkanı Nurettin Aksoy dede, 22 Mayıs Pazar günü yapılacak olan temel atma törenini Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin evlatlarından Postnişin Veliyettin Hürrem Ulusoy’un katılarak onurlandıracağını belirterek, ‘Sayın Ulusoy’un törenimizi onurlandırması bizler için önemli. Umut ediyor ve diliyoruz ki merkezimiz kısa sürede tamamlanır. Ve sosyal, sanatsal, kültürel ve inançsal amaçlarımıza hizmet vermeye başlar’ dedi.

DERTLİ DİVANİ VE GÜLCİHAN KOÇ DİNLETİSİ..
Nurettin Aksoy Dede, temel atma törenine Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO tarafından "Yaşayan İnsan Hazinesi" ödülü verilen halk ozanı "Dertli Divani" ve türkülerin deyişlerin güçlü yorumcusu sanatçı Gülcihan Koç’un program içerisinde katılımcılara dinleti sunacağını söyledi.

ZENGİN AŞIK VE SANATÇI KADROSU
Aksoy dede, temel atma törenine Ercan Aygün, Ali Bektaş, Dinçer Şimşek, Grup Günebakan, Zakir İsmail Güçlü, Yaşar Kaya, Aşık Cefai, Ceyhan Özlü ve Berivan Canbolat’ın deyiş ve nefesleri ile renk katacağını ifade etti.

SEMAHLAR DÖNÜLECEK, LOKMA DAĞITILACAK

Çorum Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Dede Nurettin Aksoy dede, törende semahlar dönüleceğini, lokma dağıtımı yapılacağını ve halk oyunları gösterilerinin yer alacağını kaydetti.

Ihlamur Sokağa 130 metre asfalt Ihlamur Sokağa 130 metre asfalt

TÖRENİ MELTEM – UĞUR ÇINAR ÇİFTİ SUNACAK
Yıllardır bölgemizde ve yurt genelinde birçok önemli organizasyonu başarı ile sunan Umut Radyo sahipleri Meltem – Uğur Çınar çifti, 22 Mayıs tarihinde yapılacak olan Hacı Bektaş Veli Vakfı Kültür Merkezi’nin temel atma töreninin sunumunu da gerçekleştirecek.