Sungurlu’da Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlıklar meydana çıktı. İlçe merkezi ile köylerde bulunan besiciler hayvanlarını pazara getirmeye başladı.

Perşembe günleri mezbaha yanına kurulan hayvan pazarı artık Kurban Bayramına kadar her gün kurulacak. Ve hatta bayramda bile bazı üreticiler kurbanlık satışı yapacak. Pazara getirilen kurbanlık küçük ve büyükbaş hayvanlar alıcı bekliyor.

Manda, simental ve montofon cinsi büyükbaş ile koyun ve keçi gibi küçükbaş kurbanlıklar, vatandaşların ilgisine sunuldu. Pazarda satıcılar ile alıcılar arasında sıkı pazarlıklar yaşanmaya başladı. Kurban satıcıları, Kurban Bayramına sayılı günler kalmasına rağmen fazla alıcının olmadığını ve kurbanlık alacak olan bazı vatandaşların arife gününü beklediğini belirtti.

Barut, fişek ve kapsül fabrikası 2500 kişiye istihdam sağlayacak Barut, fişek ve kapsül fabrikası 2500 kişiye istihdam sağlayacak

Kurbanlıklarını özenle bakarak bayrama hazırlayan satıcılar, “Bazı vatandaşlar genelde kurbanlığını arife günü almayı uygun buluyor. Çünkü kurbanlığına bakacak yeri olmadığı için tercihini bu yönde kullanıyor. Bazı vatandaşlarda biraz daha ucuz hayvan bulma düşüncesi ile bekliyor. Alıcı uygun fiyat arıyor, üretici ise kurbanlıklarını iyi fiyata satmak istiyor ve emeğinin karşılığını almak istiyor.” diye konuştular.