Kemal Kılıçdaroğlu, “Çorum’un müthiş bir tarihi var. Çorum’da Belediye Başkanı CHP’li olsaydı Çorum’un Alacahöyük’ünü tüm dünya duyardı. Bu zengin tarihin anlatılması lazım” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclisi üyesi Suat Atalay ve beraberindeki 40 kadar köy muhtarı CHP Grup Toplantısı’na katıldı. Toplantının ardından birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden Atalay ve muhtarlar, çiftçinin sorunlarından bahsederek, destek istediler.
Kılıçdaroğlu’nun sıcak karşıladığı ve sohbet etme imkanı bulduğu Çorum heyeti de yaşanan sorunlar hakkında Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirdi.
Yakıt, gübre ve diğer giderler nedeniyle üreticinin toprağını ekemez hale geldiğini anlatan İl Genel Meclisi üyesi Suat Atalay, kentlerden köylere göç olması istenirken, eğitim ve yaşam şartları gibi nedenlere köylerden kente göçün arttığını, köyde yaşayan gençlerin evlenmek istendiğinde ilk koşul olarak şehirde yaşama şartının öne sürüldüğünü anlattı.

Çok sayıda çiftçinin zarar etme korkusu ile tarlasını ekmek dahi istemediğini belirten Atalay, dışa bağımlılığın devam etmesi halinde ülkenin durumunun daha da kötüye gideceğini kaydetti.

Emekçiyi ezen Saray düzenini değiştirecek! Emekçiyi ezen Saray düzenini değiştirecek!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, yanlış tarım politikaları neticesinde üretim toplumundan tüketim toplumuna doğru bir geçiş olduğunu dile getirerek, cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi topyekun üretime önem verilmesi halinde ülkenin içerisinde bulunduğu buhrandan kurtulabileceğini, bunun da ancak CHP iktidarında başarılabileceğini belirtti.


Ziyarette, şeker pancarı mitinginde Çorum’a geldiğini ve o sırada Çorum’da Hititlerden kalma bir baraj bulunduğunu ve su tutmaya devam ettiğini öğrendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Çorum’un müthiş bir tarihi var. Çorum’da Belediye Başkanı CHP’li olsaydı Çorum’un Alacahöyük’ünü tüm dünya duyardı. Bu zengin tarihin anlatılması lazım” diye konuştu.
Ziyarette CHP Çorum Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz de hazır bulundu.