Çorum Özel Sporcular Azim ve Başarı Kulübü Derneği ile Kadın Süper lig takımlarından olan Kayserispor Kadın Futbol takımı arasında oynanan hazırlık maçı 5-4 Kayserispor'un üstünlüğü ile bittiği belirtildi.

Çorum, spor şehri oluyor Çorum, spor şehri oluyor

Çorum Özel Sporcular Azim ve Başarı Kulübü Derneği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Çorum'da kulüpler bazında ilk kadın futbol takımını kurmuş olup 2 yıldır. Birçok süper lig ve 3 lig takımına lige katılamadığı için oyuncu vermiş, yetiştirmiştir. Sınırlı sayıda destek ile güzel işlere yeteneksiz görülen gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmada her zaman azim sarf eden kulüp olarak çıktığımız bu yolda çizgimizi bozmadan gençler ile omuz omuza devam edeceğiz.

Rakibimiz bu sene ligi oynamış olup 2. Lige düşmüştür. Bünyesinde birçok milli kadın futbolcu bulunmaktadır. Verdiğimiz transferlerden sonra yeniden yapılandığımız bu takım ile ilk müsabakamız da sakat oyuncularımızın eksiği ile 5-4 yenilgi ile sonuçlanan da ne kadar istemesek de şuan ki oluşum için de Çorum ilinde aldığımız sınırlı destekler ile güzel sonuçtur.

Önümüzdeki sezon destek olsa da olmasa da biz Çorum'a kadın futbolunda 3. Ligde temsil etmek için tüm girişimleri ve çalışmaları yapacağız. Çorum'un gençleri en iyi yerlere katılmayı hak ediyor ve inanıyoruz ki Çorum'u en iyi şekilde temsil edeceğiz.

 Araç için destek olan Sayın Ahmet Sami Ceylan beyefendiye, Ak Parti kadın Kolları başkanı Meryem Demir hanımefendiye, forma desteği ve daha önce ulaşım, her türlü desteği sağlayan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner beyefendiye teşekkürü bir borç biliriz.Fırsat verilen her genç birer elmas tanesi gibidir. Gelecek gençlerimizin ve onlar ile adımlar atmaya devam ediyoruz. Nice başarılara beraber gençler Çorum'un desteğini bekliyoruz.”