Sungurlu’da Ankara-Samsun karayolu üzeri Bölge Trafik İstasyon amirliği önünde Karayolları Trafik Haftası kapsamında emniyet kemeri uygulaması yapıldı.

Gözden kaçırmayın

Binada patlama: 5 yaralı Binada patlama: 5 yaralı

Karayolları Trafik Haftası kapsamında Çorum'un Sungurlu ilçesinde trafik güvenliği etkinlikleri kapsamda, kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla, Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, Sungurlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sakine Sarıyüce, İlçe Jandarma Komutanı Görkem Güncan, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi, şube müdürleri, muhtarlar ile birlikte, bölge trafik uygulama noktasında bir basın açıklaması yaparak, sürücülere emniyet kemeri kullanımı başta olmak üzere, trafik haftası ile ilgili bir takım hatırlatmalarda bulundular.

Sürücülerle ve trafik personeli ile bir süre sohbet eden Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, trafik haftası kapsamında önümüzdeki hafta boyunca özellikle okullarımızda trafik etkinliklerinin gerçekleştirileceğini, bu konuda kamuoyunun bilgilendirilmeye devam edileceğini belirtti. Kaymakam Görmüş son olarak trafikte yaya önceliğine, emniyet kemeri kullanımına ve diğer trafik kurallarına dikkat çekerek, herkesi kurallara uymaya davet etti.