MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve Yönetim Kurulu üyeleri Çorum Merkez köylerinde hafta sonu yapılan yağmur ve şükür dualarında vatandaşlarla biraraya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, Karacaköy, Karaağaç ve Pempecik köylerinde organize edilen yağmur ve şükür duası programına katıldı.

TÜRKAV Başkanı İsmail Deli, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte köylere giden Karapıçak, buralarda ki yağmur ve şükür dualarına iştirak etti.

Hafta sonu tatilini köylerdeki programlarına katılmak için ayıran Başkan Karapıçak, yağmur duası öncesinde köy muhtarları ile görüşerek, istek ve sorunlarını dinledi. Karapıçak, yağmur dualarının kendileri için büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

İYİ Parti’den Ceyhan Baran’a ziyaret İYİ Parti’den Ceyhan Baran’a ziyaret

Karaağaç Köyü Muhtarı Yunus Akkaya, Pempecik Köyü Muhtarı Satılmış Özkan, Karacaköy Muhtarı Salih Biçer ile köyleri gezen Karapıçak, köy halkının hal ve hatırını sorarak, onlarla tek tek ilgilendi.

MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve partililer, yağmur duasının ardından diğer köylerden etkinliğe katılmak için gelen vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Yapılan etkinliklerde sosyal ve ekonomik durum, yaş, cinsiyet gözetmeksizin Allah’ın huzuruna çıkarak, bolluk, bereket, birlik ve beraberlik için Cenab-ı Allah’a el açıp dualar edildiğini belirten İl Başkanı Karapıçak, Köylerde yaşayan vatandaşlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Edilen duaların kabul olması temennisinde bulunan Karapıçak, “Çiftçilik ve hayvancılık ağırlıklı gelir kaynaklarına sahip olan insanlarımızın ihtiyacı olan yağışları Yüce Mevla’mızdan niyaz ediyoruz” dedi.

Birlik ve beraberlik içinde yağmur duası için bir araya gelindiğini belirten Karapıçak, etkinlikte katkıları olan köy muhtarlarına ve vatandaşlara teşekkür etti.

Düzenlenen etkinliklerde kurulan kazanlarda yemekler pişirildi. Edilen dualarla birlikte kurulan birlik ve beraberlik sofralarında pişirilen yemekler hep birlikte yenildi.