Çorum'da etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte 220 köy yolunun ulaşıma kapandığı açıklandı. Kapanan köy yollarının bugün ve yarın itibariyle tekrar açılacağı bildirildi.

Çorum İl Özel idaresi Genel Sekreteri Recep Cıplak, kar yağışı ile birlikte Çorum genelinde 220 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.

Bakır kablo hırsızlığı tarımsal üretime darbe vuruyor Bakır kablo hırsızlığı tarımsal üretime darbe vuruyor

Mehmet Bektaş'ın başkanlığında toplanan Çorum İl Genel Meclisi’nde Çorum İl Özel İdaresi'ne ait 2021 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Detaylı bir şekilde hazırlanan faaliyet raporu ile ilgili Meclis üyelerine bilgi veren Genel Sekreter Recep Cıplak, kaynakların verimli bir şekilde kullanımına özen gösterdiklerini söyledi.
Sunumunun ardından kar yağışı ile birlikte kapanan köy yollarının durumu hakkında bilgi veren Cıplak, güzel bir kar yağışı yaşandığını belirterek, "220 köyümüzün yolu kapandı. Bugün ve yarın itibariyle tüm yolları tekrar açmış olacağız" dedi.
İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş da Özel İdare’nin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu kaydederek, "Gece-gündüz mesai saati gözetmeksizin çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.