Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Osmangazi ilkokulunun Kızılay ile birlikte Kan bağışı kampanyası düzenledi.

Velilerin ve Osmancık halkının yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya rekor düzeyde katılım gerçekleşti. Bugüne kadar bir gün de Osmancıkta toplanan en yüksek rakam olan 127 ünite kan bağışı yapıldı.

Kampanya kapsamında okul öğrencilerinin yaptıkları resimlerden oluşan “Sende gönüllü ol” temalı resim sergisi açıldı. Öğrencilere Kızılay kan aracı tanıtıldı ve kan bağışı hakkında bilgi verildi, öğrenciler Kızılay gönüllüsü olarak görev yaptı. Ayrıca Kızılay’ın diğer çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Sefa Kayalı ve Osmangazi İlkokulu Müdürü Kıyasettin Karaköse kampanyaya destek veren tüm velilere ve Osmancık halkına teşekkür ederek “Bugün bir çok velimiz ilk defa kan bağışı yaptı, bundan sonra da bu rakamın daha da artması ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması için herkesi düzenli kan bağışı yapmaya davet ediyoruz.” dedi.

Gözden kaçırmayın

Başkan Gelgör'ün amcasının oğlu vefat etti Başkan Gelgör'ün amcasının oğlu vefat etti

Türk Kızılay Osmancık Temsilcisi Osman Sivritepe okul bahçesinde düzenlenen programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Sivritepe; "Bir festival havasında programın gerçekleşmesini sağlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Sefa Kayalı ve Öğretmenlerine, Osmangazi İlköğretim Okulu Müdürü Kiyasettin Karaköse ve Öğretmenlerine, Okul görevlilerine ve kan bağışları ile katılım sağlayan veliler ile öğrencilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. Osmancık Belediye Başkan Vekili Hüseyin Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci ve Kızılay Osmancık Şubesi Başkanı Osman Sivritepe kampanyaya katılarak desteklerini ilettiler.