25 Kasım 2022 Cuma günü Saat Kulesi Meydanı’nda ve AHL Park AVM’de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Çorum Belediyesi Kadın Kültür Merkezi ve STK’ların katılımıyla stantlar açılarak vatandaşlara KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapılıp broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

İl Müftülüğü tarafından Cuma hutbesinde kadına yönelik şiddetle mücadele temalı hutbeler okundu ve 60 bin 455 kişiye ulaşım sağlandığı belirtildi.

Bunun yanı sıra Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu’nda Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından stant açılarak “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

Çorum Valiliği, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binalarına “Kadına El Kalkmaz”, Osmancık Köprüsü üzerine “Kadına Şiddet İnsanlık Suçudur” ve Çorum FK – Erzincan Spor arasında gerçekleşen futbol müsabakasında “Kadına Yönelik Şiddete Birlikte Dur Diyelim” pankartları asıldı ve AHL Park AVM’de bulunan led ekranlara “Kadına El Kalkmaz” temalı görseller yansıtıldı.

Çorum genelinde 100.000’den fazla vatandaşa ulaşılarak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede etkin bir farkındalık oluşturulmuştur.