Jandarma Teşkilatının 183’üncü Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında Çorum İl Jandarma Komutanlığınca tören düzenlendi.

Tören kapsamında, İl Jandarma Komutanı J.Albay İlhan Uzunoğlu tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı ve ardından Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi makamında ziyaret edildi.

KESK Dönem Sözcüsü Nevzat Veldet oldu KESK Dönem Sözcüsü Nevzat Veldet oldu

Çorum İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Başarılarla dolu 183 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce Türk Milletinin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır.

Çorum İl Jandarma Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Jandarma Teşkilatının 183’üncü kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, Jandarma Teşkilatının fedakâr personel ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz” denildi.