Çorum İl Jandarma Komutanlığı tarafında Çorum’da şehrin birçok yerine ulaşılarak Çorumlu annelerin Anneler Günü kutlandı.

Jandarma personeli tarafından icra edilen devriye, kontrol ve denetimlerde araçlarda yolculuk eden anneler ile tarlada, bağda ve bahçede çalışan annelere çiçek verilerek Anneler Günü kutlandı.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Gözden kaçırmayın

Arama kurtarma köpekleri ilgi odağı oldu Arama kurtarma köpekleri ilgi odağı oldu

“Yol kontrol noktasında durdurulan otobüste yolculuk eden yaşlı teyzemiz, karanfil vererek ellerini öpen kadın astsubaylara sarılarak yanındaki eşini göstererek “70 yaşıma geldim ve ilk kez birinden çiçek aldım” diyerek teşekkür etti.

Köy devriyelerinde, tarlada çalışan anneler, karşısında ellerinde çiçekler ile anneler gününü kutlamaya gelen genç jandarmaları görünce çok şaşırdıklarını, çok mutlu oldukları ve bu anı hiç unutmayacaklarını dile getirerek Jandarma Personeline teşekkür ederek, görevlerinde başarılar dilediler.

Çorum İl Jandarma Komutanlığı olarak, başta Şehit ve Gazilerimizin Anneleri olmak üzere, her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, hayatta olmayan annelerimize rahmet, yaşayanlara sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.”