İlk olarak Sungurlu Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ile görüşme yapan ve belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Ayyüce Türkeş Taş, daha sonra Çorum şehir merkezine gelerek İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Milletvekili Türkeş, daha sonra ise esnafı ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek Çorum’un talep ve sorunlarını yerinde dinledi.

İYİ Parti İl Başkanlığında İl Başkanı Erkan Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Cemil Sözen ve parti yöneticileri ile sohbet eden Milletvekili Türkeş, yerel seçimlerde 81 ilde ve ilçelerde kendi adayları ile girme kararı aldıklarını belirterek, “İYİ Parti’nin ne olduğunu tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Türkiye iki ya da üç partiye muhtaç değil. İYİ Parti Türkiye’nin umudu, alternatifidir” dedi.

Karaburun'da inovasyonu bilimsel akılla sağlayacak Karaburun'da inovasyonu bilimsel akılla sağlayacak

İYİ Parti’nin yüzde 10 oy oranı olduğunu ifade eden Türkeş, çok daha büyük oy oranlarını hedeflediklerini dile getirerek, “Yeni aldığımız karar üzerine seçimlere tek başımıza gireceğiz. İnşallah biz bu seçimlerde gerçekten İYİ Parti’nin ne olduğunu tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Türkiye’nin nefes alma noktası olduğumuzu hissettireceğiz. Çorum’da bunu hissettirecek şehirlerin başında geliyor. Türkiye gerçekten çok önemli bir dönemden geçiyor. Hepimiz bunu hissediyoruz. Türk milletinin nefes almaya ihtiyacı var. İnsanların iki seçenek arasında kalmadığını İYİ Parti’nin de üçüncü seçeneğin öncüsü olmak istiyoruz. Biz bildiğimiz doğru yolda, doğru ilkelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ettiği yere taşıyacağız diyerek bu yola çıktık. İYİ Parti çıktığı bu yolda yine Türkiye için ne yaptıysa yaptı. Nitekim bu attığı adımlarla da başarılı oldu. Türkiye genelinde yüzde 10 oy aldık. 6-7 yıllık parti için çok büyük bir başarı. Amacımız Türkiye’yi yönetmek olduğu için yüzde 10 bize yetmiyor. Çok daha büyük oy oranlarını hedefliyoruz. Yerel seçimler için alınan kararda bu hedef doğrultusunda alınmış bir karardır. 81 ilde ve tüm ilçelerde ve beldelerde kendi güçlü adaylarımızla çıkacağız seçmenimizin karşısına. İnanıyorum ki seçmenden de karşılığımızı alacağız. Bu seçimlerde de daha çok çalışarak istediğimiz oyu alacağız” ifadelerini kullandı.

Alparslan Türkeş için Çorum’un ayrı bir yeri olduğunu sözlerine ekleyen Türkeş; “Çorum hem Anadolu’nun kalbi ve kalelerinden biri hem de Türk milliyetçilerinin, Alparslan Türkeş’in kalelerinden bir il. O yüzden Çorum’da olmaktan dolayı çok mutluyum” şeklinde konuştu

Ayyüce Türkeş Taş, partililerin sorusu üzerine seçimlere tek başına girme kararından geri adım atmayacaklarını, kararın partinin yetkili kurulu tarafından alındığını ifade ederek, Çorum’a tekrar geleceğini ve ilçeleri de ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

Ziyaret sırasında Milletvekili Ayyüce Türkeş Taş, İl Başkanı Erkan Yıldız’a Kur-an'ı Kerm ve Türk Bayrağı armağan etti.

Anlamlı hediyeyi öperek kabul eden İl Başkanı Erkan Yıldız, ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Türkeş’e teşekkür etti.