Çorum Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, CHP Grubunun servisçiler ve minibüsçülerin sorunlarına ilişkin reddedilen önergesi hakkında "CHP, idareyle her gün görüşebilmesine rağmen bize gelip durumu anlatıp hiçbir görüşme yapmadan burada önerge verdi" dedi.

Çorum Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, CHP Belediye Meclis Üyesi Erdal Özbal’ın servisçi esnafının sorunlarına ilişkin yapığı savunmaya yanıt verdi.

Çorum Belediye Meclisi Mayıs Ayı toplantısı bugün saat 14.00’te meclis Turgut Özal Konferans Salonu’nda Belediye Meclis üyelerinin katılımıyla toplandı.

Gözden kaçırmayın

CHP’li gençler, Ankara’da Gençlik Yürüyüşünde buluştu CHP’li gençler, Ankara’da Gençlik Yürüyüşünde buluştu

Çorum Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat yaptığı konuşmada, "CHP Grubu idareyle her gün görüşebilmesine rağmen bize gelip durumu anlatıp bunun hukuki, mali zeminine ilişkin nasıl düzenleneceğine ilişkin hiçbir görüşme yapmadan burada önerge verdi. O gün söylediğimiz bir cümle vardı. CHP grubu kabul edilirse biz karlıyız yaptı. Önerge kabul edilmezse biz söyledik AK Parti, MHP grubu kabul etmedi şeklinde bir siyaset anlayışıyla hiçbir yere varılamaz. Servisçiler ve minibüsçüler esnafının diğer esnafların Çorum Belediyesi tarafından nasıl desteklendiği de tüm kamuoyunun ve esnafımızın malumudur. Ucuz siyaset yapmaya gerek yoktur. Gelinir belediyeyle görüşülür ve hukuki zeminlere bakılır gereği neyse bu konu yapılır. Burada meclis kürsüsünde nasıl olsa önergemiz kabul edilmedi çoğunluğun arkasına sığındınız diye siyaset yapmak çok doğru değil diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.