Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nda yapılan toplantı sonrasında İskilip Organize Sanayi Bölgesi'nin onaylanan yeri hakkında bilgi veren Milletvekili Kaya, "Organize Sanayi Bölgesi Çorumumuza ve İskilipimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Oğuzhan Kaya, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından söz konusu arazinin mera vasfının kaldırılması için gerekli girişimlerin bugünden itibaren başlatılacağını belirtti. Mera vasfının kaldırılması sürecinde Tarım Müdürlüğü Mera Komisyonu sekretaryası ile işbirliği yapılacak. İskilip Belediyesi'nin hazırlayacağı 1/5000 ölçekli haritalar Mera Komisyonu'na teslim edilecek ve işlemler bu yönde gerçekleştirilecek.

AK Parti'nin İskilip ilçesine kazandırdığı Organize Sanayi Bölgesi projesine destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank'a teşekkürlerini ileten Kaya, Çorum ve ilçelerinde söz verdikleri projelerin gerçekleştirilmesi için AK Parti teşkilatlarıyla birlikte çalıştıklarını ve haklı gurur yaşadıklarını belirtti.

İskilip'in yeni Organize Sanayi Bölgesi, bölgedeki istihdam ve ekonomik kalkınma açısından büyük bir adım olarak görülüyor.

Haber Merkezi