Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber Gazetesi

Corum Haber Gazetesi

Yayla Haber

YaylaHaber

Çorum

ÇorumHaber

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Corum

Corum Haber

CorumHaber

Corum

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Çorum Gazete

Ahmet Ahlatcı

Çorum Habercim

Çorum Hakimiyet

Çorum Habercim19

Habercim19

Çorum Time

ÇorumTime

Corum Time

Çorum Koronavirüs

Çorum Koronavirüs Tablosu

Çorum Koronavirüs Haritası

Çorum Koronavirüs Günlük Vaka Sayısı

Çorum Son Dakika Haberleri

Çorum Son Dakika

Çorum Ensonhaber

Çorum Adliyesi

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu Haberleri

Alaca Haberleri

Osmancık Haberleri

Sungurlu Belediyesi

İskilip Haberleri

Kargı Haberleri

Oğuzlar Haberleri

Laçin Haberleri

Boğazkale Haberleri

Alacahöyük

Hititler

Hitit Başkenti

Hattuşa

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorum’da

Çorum’un

Çorum’dan

Çorum’a

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku
çorum günlük gazete
çorum günlük haberler
çorum son dakika

banner2108

banner2031

“Amacımız hizmet etmek”

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, “Hedefimiz İskilip’i istihdam odaklı yöresel ürünler ve turizmde marka kent yapmak” dedi.

İskilip 15.12.2019, 13:19 Ulaş Odabaş
97
“Amacımız hizmet etmek”

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, “Hedefimiz İskilip’i istihdam odaklı yöresel ürünler ve turizmde marka kent yapmak” dedi.
31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinden Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye başkanı Ali Sülük, göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı çalışmaları İhlas Haber Ajansı’na değerlendirdi.
Ülke genelinde olduğu gibi İskilip’te gördüğü en önemli sorunların başında işsizlik geldiğini dile getiren Başkan sülük, “Bu sorunun önüne geçmek yatırımcılarımızı İskilip’e getirmek için çalışmalarımız var. Girişimcilerimize destek olma noktasında gerekli sözleri veriyoruz. Bunun dışında yöresel ürünler, kırsal turizm, tarım alanlarında da insanların önünü açmak için gereken adımları atıyoruz. Yöresel Ürünler Çarşısı bunun ilk adımlarından birisiydi. İmalathane kurarsak kadınlarımızın istihdamı da artacak. Yöresel ürünlerin üretiminden pazarlanmasına kadar öngördüğümüz çalışmalar ve ilçemizin var olan potansiyeliyle entegre ederek istihdamı artırmayı hedefliyoruz. Bunlar zaman alan süreçler. Devletimize yük olmadan yerel imkanlarla istihdamı artırıcı, turizm potansiyelini artıracak çalışmalar yapmak istiyoruz. Kalenin rekreasyon projesini hazırladık. Asma köprü projemizi OKA’ya sunduk. Birinci hedefimiz işsizliği önleyerek ilçenin kalkınmasına katkıda bulunmak. Yaşanan sorunları tek tek birer plan dahilinde çözmek için çalışıyoruz. Amacımız ilçemize hizmet etmek ve geleceğe taşımak” dedi.

“Her ay masamıza 250 bin lira kalıyor”

Göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları en önemli icraatlardan birisinin temizlik ihalesini yenilememek olduğunu dile getiren Başkan Sülük, “Göreve başladığımızda temizlik ihalesinin süresi dolmuştu. Bunu yenilemeyerek çöp toplama işini kendimiz yapmaya başladık. Dolayısıyla bu sayede her ay 250 bin lira bütçemiz de kaldı. Bu bizim için önemli bir para. İller Bankası’ndan gelen paranın yüzde 50’sine tekabül eden bir miktar. Bütçemizde kalan bu parayı diğer alanlarda kullanıyoruz. Yeni çöp araçları alma girişimimiz var. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’da Çorum ziyaretinde belediyemize bir araç sözü verdi. Ayrıca çöplerin toplanması için iki tane traktör ve römork aldık. Şuanda çöp işini eskisinden daha iyi yürütüyoruz. Halkımız çok memnun. Mahallelerin temizliğinden dolayı vatandaşlarımızda olumlu tepkiler veriyor” ifadelerini kullandı.
Belediye olarak altyapı çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem verdiklerinin altını çizen Başkan Sülük, İskilip’in sahip olduğu tarihi ve turistik değerlerin yanı sıra yöresel ürünler ve Türkiye’de bir marka olan çileğin tanıtımı noktasında bu yıl bir festival düzenlediklerini, bundan sonraki yıllarda da bu festivali geliştirerek düzenlemeye devam edeceklerini bildirdi.

“Hergün 350 kişiye sıcak yemek veriyoruz”
İskilip Belediyesi olarak Ramazan çadırı uygulamasına son vererek, onun yerine aşevi kurduklarını anlatan Sülük, “Kendi aşevimizi kurduk. Şimdi her gün 350 aileye, ramazanda ise bin kişiye sıcak yemek çıkıyor. Gelenlere aşevinden yemek ihtiyacını karşılarken, gelemeyenler vatandaşlarımızın ise yemeklerini evlerine götürüyoruz. Daha önceki dönemde başlatılan yaşlılara sıcak çorba ikramı sürüyor. Ulu çınarlarımıza sahip çıkıyoruz. Yaşlılarımıza evde bakın hizmeti veriyoruz. Yaşlılarımızın evlerinin temizliğinden kişisel bakımlarına kadar her şeyiyle ilgileniyoruz” ifadelerini kullandı.

“Mezbahane sorununu çözeceğiz”
Belediye mezbahaesinin İskilip’in kanayan yarası olduğunu kaydeden Başkan Sülük, “Bu sorunu da çözüme kavuşturmak için çalışma başlattık. 200 bin liralık bir yatırımla mezbahanemizi en kısa sürede ruhsatlandırarak tekrar hizmete açacağız. Yıllardır atıl vaziyette olan Hayvan Pazarımız vardı. Bakım ve onarımını yaparak hizmete açtık. Hayvan pazarımızı daha da geliştirmek hedeflerimiz arasında”

“Yöresel ürünlerin üretimi ve turizme yönelik faaliyetleri artıracağız”

İskilip Belediyesi olarak yöresel ürünlerin üretimi ve pazarlanması ile turistik faaliyetlerin artırılmasına yönelik çalışmalarının olduğunu belirten Sülük, “Yöresel ürünlerimizin tanıtımının yanı sıra pazarlanması noktasında Kadın Kooperatifimizi kurduk. Ayrıca Yöresel ürünler çarşımızı hizmete açtık. Kadınlarımızın istihdamı noktasında önemli bir çalışma oldu. Burasını daha da geliştirmek istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir binasının tahsisi noktasında görüşmelerimiz var. Bina tahsisi yapılırsa kadınlarımızın yöresel ürünlerin daha fazla üretiminin yapılması için çalışma yapacağız. Ayrıca atıl durumda olan Çatalkara ve Yazmalı konaklarımız vardı. Harabeye dönmüştü.
Tadilatını yaptığımız Çatalkara konağını ihaleye çıkarak kiraya verdik. Buradan hem belediyemize bir gelir sağlandı hem de ilçemizde insanların güzel vakitler geçirebileceği bir mekan kazandırıldı. Yazmalı konağımızı da butik otele dönüştürdük. Şuanda tam kapasite ile çalışıyor. Burası ile ilgili de olumlu dönüşler geliyor. Turizm faaliyetlerinin artırılması noktasında bu tür çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.
Alt yapı ve peyzaj çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Sülük, “Peyzaj çalışmaları devam ediyor. İskilip’in şehir girişindeki kavşakta bir çalışmamız oldu. Ayrıca Namlılar bölgesinde de çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanı sıra sanayiden ilçeye kadar olan alandaki ortea refüjlerin yeşillendireceğiz. Yeşil bir İskilip için çalışmalarımız var. Çınar ağaçlarıyla ilgili orman İşletme Müdürlüğü’müzle ortak bir çalışmamız var. Elmabeli’ndeki tesisin davasını kazandık. Şuan temyiz aşamasında. Bu süreçte herhangi bir sorun çıkmazsa oradaki tesislerimizi de belediyemize kazandırmış olacağız. Aynı şekilde bir fabrikanın tapusu belediyemizin değildi. Yaptığımız çalışmalar sonucu bir tuğla fabrikasının yerini belediyemize kazandırdık. Tapusunu da aldık.
Yaya kaldırımlarına yönelik yapılan çalışmalar sonucu işgalleri ortadan kaldırdık. Günün belirli saatlerinde toptancı araçlarının şehir içerisine girmesine müsaade ediyoruz. Bu sayede bir nebzede olsa da trafik akışında rahatlama sağlıyoruz.
İskilip’in simgelerinden birisi haline uçağımızın bakım onarımını yaparak daha güzel bir alana taşıyacağız. Çarşamba günleri vatandaşlarımıza yönelik servis hizmetimiz devam ediyor. Ayrıca ilçede kurulan Yoğurt pazarında sadece İskilip’e ait ürünlerin satıldığı kamelyalar ve satış tezgahları kurduk. Marangozhanemiz çalışıyor. Mahallerimizin kamelya ve bank ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz. 3 yıldır Tosya caddesi üzerinde yapılan düzenlemeyle burada bulunan evlerin tamamını doğalgazla buluşmasını sağladık. Çünkü ilçenin en önemli yerleşim yerlerinden birisi doğalgaz alamıyordu. Çavuşoğlu yolumuz var. Burası ilçedeki bağ ve bahçelere ulaşımı sağlayan bir yol. Köy muhtarlığı ile beraber imece usulüyle oranın yapımını tamamlamak üzereyiz. Köy muhtarımız ve halkımıza da teşekkür ediyorum”

“Geleceğin teminatı gençlerimizi önemsiyoruz”
Geleceğin teminatı olan gençleri önemsediklerini, zaman zaman yaptığı okul ziyaretleri ile öğrencilerle bir araya gelerek dinlediğini söyleyen Başkan Sülük, konuşmasında şunları kaydetti;
“Okullarda öğrencilere konferanslar düzenliyoruz. Onların istek ve taleplerini dinleyip bundan sonraki yapacağımız çalışmalarda gençlerimizin de istekleri doğrultusunda yol haritası çıkarıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden spor salonunun tahsisi konusunda başvuruda bulunduk. Bu talep olumlu sonuçlanırsa spor salonumuzda gerekli onarım çalışmalarını yaptıktan sonra gençlerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. Stadyumla ilgili de girişimler var. Burasıyla ilgili talepler yerine getirildiğinde ilçedeki takımlarımız maçlarını burada oynayacak. Pazartesi gününden itibaren Ulaştepe mahallesinden okula gelemeyen çocuklarımız için servis hizmetine başlıyoruz.
“Coğrafi işaretli ürün sayımızı çoğaltacağız”
Coğrafi işaretli ürün sayısını çoğaltacaklarını belirten Başkan Sülük, “Coğrafi ürün işareti almak için müracaatta bulunduk. Çilek gibi, tarhana gibi, keşkek gibi, yırtma yemeği, tokmaklı kağnı gibi. Bu ürünlere coğrafi ürün işareti alarak ekonomiye kazandırmayı arzuluyoruz. Her evde tarhana yapılıyor ancak tarhana'nın ticari üretimi yok. Bunlar hepsini birbirini destekleyecek süreçler. Şuana kadar coğrafi işaret alan 2 ürünümüz var yeni müracaatlar ile birlikte bunu 7’ye yükselteceğiz.
Güneş Enerjisi Santrali için başvurumuzu yaptık. Son aşamaya geldik. Önümüzdeki yıldan itibaren GES projesini hayata geçirerek belediyemize önemli bir gelir kapısı daha açmayı planlıyoruz. Eskiden kum ocağımız vardı. Mevcut kum ocağının ruhsatlandırılması için İl Özel İdaresi ile yazışmalar sürüyor. Ruhsat alabilirsek kendi kum ocağımızı kendimiz çalıştırıyoruz”

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
banner2107
banner2105
banner2106
banner2109
20°
az bulutlu
banner2110
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35
Bumerang - Yazarkafe
Türkiye iş ilanları
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
Bumerang - Yazarkafe