İlhami Türksal, Ömerbey köyünde peş peşe yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı çiftçilerin düştüğü zor durumu Çorum İl Genel Meclisi gündemine taşıdı.

Çorum İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantıları Meclis başkanı Mehmet Bektaş başkanlığında devam ediyor. 

Çorum İl Genel Meclisi’nin Cumartesi günkü ikinci toplantısında gündem dışı söz alan CHP Çorum Merkez Meclis Üyesi İlhami Türksal, Merkeze bağlı Ömerbey köyünde tarımsal sulamada meydana gelen bakır kablo hırsızlığının çiftçileri zor durumda bıraktığını, ürünlerini sulama konusunda sıkıntı yaşayan çiftçilerin ise üretimlerinin durma noktasına geldiğine dikkat çekerek, Jandarma ekiplerinin hırsızlık olayları için biraz daha hassasiyet göstererek devriye ekiplerinin arttırılmasının çiftçilerin yararına olacağını belirtti.

ÖMERBEY ÇİFTÇİLERİ İSYAN ETMİŞTİ!

Yavuz Donat Çorum'u ve Ahlatcı'yı yazdı: Anadolu'da tek! Ahlatcı, Çorum ekonomisinin lokomotifi Yavuz Donat Çorum'u ve Ahlatcı'yı yazdı: Anadolu'da tek! Ahlatcı, Çorum ekonomisinin lokomotifi

Çorum’un Merkeze bağlı Ömerbey köyünde üst üste tarladan kablo hırsızlığı yaşanmıştı. Tarımsal sulama yapılan tarlalar için kurulan kuyuların elektrik trafolarından yapılan bakır tel hırsızlığı çiftçileri isyan noktasına getirdi. 
Bir hafta içinde yaşanan iki kez hırsızlık bakır kablo hırsızlığı olayı nedeniyle çiftçilerin soğan, patates, sarımsak, ayçiçeği üretimleri ise durma noktasına gelmişti.