CHP İl Genel Meclis Üyesi İlhami Türksal, dünkü meclis toplantısında tartışma konusu olan Şendere Göleti yatırımı hakkında daha önce 3 kez evet oyu verdiğini ve dünde aklı ve vicdanıyla hareket ederek tekrar evet oyu verdiğini açıkladı.

Çorum İl Genel Meclisi toplantısı Mehmet Bektaş başkanlığında gerçekleştirildi. 

KÖYLERİN ADI DAHA ÖNCE AÇIKLANDI, OY BİRLİĞİ İLE KABUL ETTİK
Toplantıda dünkü yaşanan tartışmalarla ilgili söz alan Çorum İl Genel Meclisi CHP Merkez İlçe Üyesi İlhami Türksal, Şendere Göleti yatırımıyla ilgili olarak konunun daha önce meclise geldiğini oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildiğini ifade etti.
Çorum İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak’ın mecliste bütçe ile ilgili konuşmalar yaptığını da hatırlatan İlhami Türksal, “Recep beye önce 8.5 milyon ardından da 21.5 milyon borçlanma yetkisi verdik. Bu borçlanma yetkisi de burada oy birliği ile verildi” dedi.

BEN DOĞRU OLANI YAPTIM
Dünkü oturumda ‘evet’ oyu vermesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Türksal, “Daha önce bu konu 3 kere meclis gündemine geldi. Üçünde de hep beraber bu işin yapılması için oy birliği ile kabul ettik. Dün de yine evet oyu verdim. Daha önce 3 kere evet oyu verdiğim konuya hayır oyu veremezdim. Ben aklım ve vicdanımla hareket ederek tekrar evet oyu verdim” dedi.

Çorum demiryolunun yapımına 2024'te başlanacak Çorum demiryolunun yapımına 2024'te başlanacak

MEHMET BEKTAŞ: DOĞRU OLANI YAPTINIZ
İlhami Türksal’ın konuşmaların ardından Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, CHP Üyesi Türksal’ı takdir ettiğini ifade ederek, “Doğru olanı yaptığınıza inanıyorum. Bende olsam aynısını yapardım. Doğru tektir” dedi.