Saadet Partisi Çorum İl Başkan Yardımcısı İbrahim Zorlu güncel konular hakkında yazılı bir açıklamada bulundu.

Zorlu açıklamasında, “Cumhuriyet tarihinde ilk defa iç borcun faizi ana parasını geçmiştir devasa boyutlara ulaşan dış borç ise cabasıdır bu gidişle faiz elde avuçta hiçbir şey bırakmayacaktır.2022'nin ilk üç ayında   8 milyon çalışana devlet 130 milyar TL ödeme yapmıştır aynı dönemde 30 milyar TL yatırım yapmıştır faize ise bu 3 ayda 85 milyar ödeme yapmıştır,   bu bir felakettir, soygundur” dedi.

Gözden kaçırmayın

Recep Gür ve ekibininden Başkan Aşgın'a ziyaret Recep Gür ve ekibininden Başkan Aşgın'a ziyaret

Zorlu, “Erbakan Hoca, AKP’nin ilk kazandığı seçim akşamı şu uyarıyı yapmıştı: Bunun sonu azaptır, helaktir hüsrandır. Bu sonuca davul zurna ile sevinemeyiz. Faiz ve borç sarmalının altında milletin bütün imkânlarını, dünya Siyonizm'ine akıtmak üzere AK Parti’nin hortumunu milletin sırtına bağladılar. Üzülerek söylüyorum ki ben kara bulutları görüyorum.  Büyük yıkım geliyor haberiniz olsun..."Hesabı yapamayalım diye paradan sıfır atmışlardır,  bu hamlenin başkada hiç bir getirisi olmamıştır her şey planlı programlı bir planın parçasıdır. Yap işlet devret ile ilk başta hazineden para çıkmamıştır doğrudur,   lakin dolar iki lira civarında iken yapılan anlaşmalar dolar 7 kat artınca felakete sebep olmuştur. 20 yıl içine ödemeler yayıldığı için bugün sadece kur farkından dolayı bir köprüye 7,  bir oto yola 7, bir hastaneye 7 hastane parası ödemek zorundayız. Karşı taraf gelecek olan bu noktayı bildiği için bir sorun çıkarsa anlaşmalarda İngiliz mahkemeleri söz sahibi demiş ve maalesef milliyetçi MHP'nin ortağı AK Partide bunu kabul etmiştir” açıklamasında bulundu.

Zorlu, “En güçlü olduğumuz tarımda 4 milyon hektarlık alan ipotekli olmuştur çiftçi sayısı 500 binin altına inmiştir çiftçinin bankalara borcu 180 milyar olmuştur ülkemizin batışını izleyecek değiliz. Saadet Partisi olarak bu milletin bu ümmetin sevdalısı olarak, elimizdeki tüm imkânları tüm hamleleri hayata geçirmekten asla geri durmayacağız,  insanların gerçeklerden bir haber olması veya kandırılmaları bizi vebalden kurtarmaz. Yarın eyvah demek hepimiz için daha kötü olacaktır.  Suud kapısında,  İsrail kapısında bulunacak para AK Parti'yi kurtarmaz, AK Parti’nin bu son yanlışlarında aldanmak milletimize bir ara nefes aldırır lakin kötü sonucu katlamaktan ileri gitmez. Milletimizi bu duruma yalanlara inanması getirmiştir kurtuluşu ise doğrulara sarılmakta olacaktır bilinmelidir ki bu yanlış yoldan başkada çıkış yolu yoktur. Aziz milletimizi Erbakan samimiyeti ve şuuruyla uyarmak biz Saadet Partililerin en birinci görevidir,  Mevlam hakkımızda hayırlısını versin, saygılarımızla...” dedi.