Mondelēz International Türkiye’nin yarım asırlık markası Kent, Çorum'da tüketicisinim bayram coşkusuna ortak oldu.

150'yi aşkın ülkede faaliyet gösteren, Mondelēz International'ın çatısı altında bulunan ve kategorisinin lider markası olan Kent, bayram geleneğinin yaşatılmasına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu amaçla yürüttüğü “Kasaba Pazarları” projesi kapsamında Çorum’u ziyaret eden Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, bayram öncesi hazırlık heyecanını kasaba pazarlarında yaşamanın Kent markası açısından önemine değinerek “2017 yılında ‘Kasaba Pazarları’ projemizi başlattık. Bunda en büyük etken de bayram öncesi yaşanan o tatlı telaşa ve heyecana yerinde ortak olabilmekti. Ne mutlu ki siz değerli tüketicilerin bu güzel anlarına pandemi sebebiyle zorunlu olarak verdiğimiz aradan sonra tekrar ortak olabildik.” dedi.

Gözden kaçırmayın

Jandarma Komutanlığı’ndan Trafik Haftası etkinlikleri Jandarma Komutanlığı’ndan Trafik Haftası etkinlikleri

7000 kişiye ek istihdam sağlamaya devam ediyoruz

Şeker kategorisinin özellikle de bayram şekerinin Mondelēz International Türkiye için oldukça önemli bir yer tuttuğunu belirten Karagöz, “Gururla söylüyorum ki, uzun yıllardır bayram şekeri kategorisinde pazar lideri olarak çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz. Aynı zamanda başta Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avustralya olmak üzere 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Her bayram olduğu gibi bu şeker bayramında da paydaşlarımız ve çalışanlarımızın özverili çalışmaları sayesinde Gebze’deki üretim tesisimizde bayram dönemleri için üreteceğimiz 13.000 tonluk şeker üretiminin bu bayram için planladığımız 10 bin tonluk üretimini tamamladık. Ayrıca bayram döneminde Türkiye genelinde kasaba pazarları dahil 7.500 geleneksel satış noktasında, 30.000 de modern satış noktasında bayram şekeri dağıtmaya ve iki bayram döneminde toplam 7000 kişiye ek istihdam sağlamaya devam ediyoruz.’’ dedi.