Sungurlu'nun Arifegazili Köyünde muhtarlık öncülüğünde, Sungurlu Halk Eğitimi Merkezi tarafından Hayvancılığı Geliştirme Projesi kapsamında kurs açıldı.

Depoya giren yılan panik yarattı Depoya giren yılan panik yarattı

Açılan kursta 60 kadın kursiyer eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifikalarını aldı. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında açılan ve halen devam etmekte olan kursta ise 45 erkek kursiyer eğitime devam ediyor. Kurs sonunda erkek kursiyerlerinde başarılı olanlarına sertifikaları verilecek. 
Köy Muhtarı Şükrü Yadigar, “Muhtarlığımız talebi üzerine Sungurlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla Arifegazilimizde Hayvancılığı Geliştirme Projesi kapsamında kurs düzenledik. Sertifika alan kursiyerlerimiz Ziraat Bankasından sıfır faizli 7 yılda ödemeli kredi kullanacak. Bu kapsamda hayvancılık yapmak isteyen 60 bayan kursiyerimiz kurslarını tamamlayarak sertifikalarını aldı. Şuan 45 erkek kursiyerimiz de haftaya kurslarını tamamlayarak sertifikalarını alacaklar. Arifegazili muhtarı olarak bizlere destek olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim.” dedi.