Osmancık'ın tanınan ve sevilen simalarından hayırsever iş adamı merhum Ömer Derindere için anma etkinliği düzenlenerek dualarla anıldı. 

Osmancık'ta binlerce öğrenciye burs vererek eğitime katkı sağlayan, Osmancık Meslek Yüksek Okulu, Fen Lisesi, Kız Öğrenci Pansiyonu, Kur'an Kursu gibi nice hayırları bulunan merhum Ömer Derindere için anma programı düzenlendi. 


Geçtiğimiz sene vefat eden hayırsever iş adamı merhum Ömer Derindere, burs verdiği öğrenciler tarafından anıldı.
Derindere Otomotiv'in kurucusu hayırsever işadamı Ömer Derindere, 13 Nisan 2021 tarihinde vefat etmişti. 1990'dan 2009 yılına kadar 19 yıl boyunca binlerce öğrenciye burs veren merhum Ömer Derindere, vefatının birinci yılında bursiyerleri tarafından düzenlenen bir programla memleketi Osmancık ilçesinde dualarla yad edildi.


Anma programı 11 Temmuz 2022 Pazartesi günü saat 20.30'da Osmancık 15 Temmuz Meydanı'nda yapıldı.

Osmancık Haber'de 27'nci yıl gururu Osmancık Haber'de 27'nci yıl gururu


Anma etkinliğine Ömer Derindere'nin bursiyerlerinden olan AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya başta olmak üzere Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bazı daire müdürleri ile Ömer Derindere'nin ailesi, sevenleri ve çok sayıda bursiyer ile vatandaşlar katıldı. 


Anma etkinliğinde açılış konuşmalarının ardından, Ömer Derindere için dualar okunarak, rahmet ve minnetle anıldı. 


(Güliz Gökmen)