Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çıkan yangına ilişkin bir açıklama yapıldı.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“18.02.2022 tarihi ve saat 13:00 sularında çamaşırhane alanında, yüklenici firma tarafından çamaşır yıkama hizmet alımı ihalesi kapsamında makinelerin doğalgaz dönüşümü için yaptırılan çalışmalar esnasında tavan arasında çalışan usta tarafından tavan arasında yangın çıktığı ihbar edilmiş olup, anında yangın tüpleriyle yangına müdahale edilip söndürülmüş, elektrik panoları da kapatılmıştır.

Akaryakıta yine zam geliyor Akaryakıta yine zam geliyor

Olay mahallinin kontrol edilmesi ve başka alanda yangının devam etme ihtimali düşünülerek önce itfaiye ekiplerine devamında ise ilgili birimlere ve Hastane Yönetimine bilgi verilmiştir.

İtfaiye ekipleri tarafından müdahale ve soğutma işlemleri yapılarak alanda gerekli kontroller yapılmış, yangın tehlikesi büyümeden kontrol altına alınmıştır.

Çalışmalar esnasında çamaşırhanenin bulunduğu D Blok olmak üzere tüm hastane kontrol edilmiş, çamaşırhane dışında herhangi bir birim, servis veya ünitenin bu durumdan etkilenmediği tespit edilmiştir.

Hastanede yürütülen sağlık hizmetinde herhangi bir aksama veya kesinti yaşanmamıştır.”