CHP İl Binası’nda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına CHP Çorum İl Başkanı Ümit Er, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, CHP Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül ve partililer katıldı.

Konuşmasına depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek başlayan Hasan Levent Çöphüseyinoğlu, Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde parti üyesi olarak başladığım siyasi hayatıma 2. Dönem Merkez İlçe Sekreterliği 1. Dönem (2014-2019) Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundum. TSO da bir dönem meclis üyeliği aynı zamanda meclis başkan yardımcılığı görevini üstlendim. İki dönemdir devam ettiğim Çorum Mimarlar Odası Başkanlığı yapıyor iken İstifa ederek bu günde partime ve ülkeme faydalı bir nefer olacağıma inanarak milletvekilliği aday adaylığımı açıklamak istiyorum” dedi.

Çöphüseyinoğlu, “Genel Başkanımız İnşallah 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde çıktığımız bu yolda yeniden üreten, enerji, tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlı olmayan yasama, yürütme ve yargının herkese eşit uygulamalar yaptığı yanlış iç ve dış politikaların düzeltildiği kimsenin ötekileştirilmediği, sen ben kavgasının olmadığı üreticilerimize teşvik ve desteklerin sağlandığı yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızın değerlendirildiği dünyada tekrardan söz sahibi olacağımız Türkiye’mizde hep birlikte refah içinde kardeşçe yaşamak için adayım. Bilinçli ve sağduyulu halkımız ile el ele vererek iktidar olacağız. Bu yolda tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum” açıklamalarında bulundu.