Çorum Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın başkanlığında Turgut Özal Konferans Salonu’nda toplandı.

Yılmaz’ın geçtiğimiz haftalarda AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Çorum Leblebisi dağıtılmasını eleştirmesine cevap veren Başkan Aşgın, “CHP grubunun leblebiyle ilgili hassasiyetini anlamış değilim. Biz ne zaman leblebiyle ilgili leb desek kamuoyuna yansıyan bir tartışma ortamı yaratıyorlar. Leblebicilerle ilgili bir problemlerimi var bilmiyorum. Biz inadına leblebiyi ve tüm değerlerimizi her ortamda tanıtmaya devam edeceğiz. Eğer CHP grubunda da böyle bir çalışma yaparsanız memnuniyetle leblebiyi CHP ve diğer parti gruplarında dağıtmaktan onur ve şeref duyarım. Nitekim siyasi partilerden zaman zaman bize talepler gelir şu ana kadar makul olan hiçbir taleplerine de hayır dememişizdir” dedi.

Buhara Kültür Merkezi’nde bazı çalışanların çalışma prensip ve kurallarına uymadığı eleştirisine ise gerekenin yapıldığı ve taraflara uygun bir şekilde resmi kanallarla uyarıda bulunulduğunu dile getirdi.

Ayrıca Kadın Kültür Sanat Merkezlerinde ders için 25 TL gibi cüzi bir miktar alındığını, bunların tarifede yer aldığını ve makbuzlu bir şekilde belediyenin bütçesinde yer aldığını belirtti.

Başkan Aşgın, bahsedilen miktarın 2023 yılında belediyeden sosyal yardım alan ailelerden, özel çocuklardan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarından alınmayacağını duyurdu.