İYİ Parti Sungurlu İlçe olağan kongresi Özel İdare Konferans Salonu’nda yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kurulda, Divan Başkanlığını İYİ Parti Çorum İl Başkanı Av. Bekir Özsaçmacı yaptı. Siyasi konuşmaların yapıldığı kongrede, seçime geçildi. Tek Liste halinde girilen seçimde mevcut Başkan Av. Hakan Tekercioğlu güven tazeledi.

Kongreye Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İYİ Parti Çorum İl Başkanı Av. Bekir Özsaçmacı, CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Belediye Başkan yardımcıları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, oda başkanları, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

“ARTIK GÜNEŞ TEPEYE ÇIKMIŞ, GÖLGELER KISALMIŞTIR”
İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Av. Hakan Tekercioğlu, “Milletimizin umutlarının azaldığı bir noktada güneş doğmuş, iyiler ve cesurlar hareketi bu gidişe bir dur demiştir. Bu yürüyüş bir iktidar yürüyüşüdür. Allah’ın izni, milletimizin teveccühü ile inşallah iktidarı alıp, kısa zaman içerisinde tespit ettiğimiz sorunları çözeceğiz. Genel Başkanımızın da dediği gibi, memleketimizin kurumuş topraklarını bereket bizlerin elinden gelecektir. Zira artık güneş tepeye çıkmış, gölgeler kısalmıştır” dedi.
Özel İdare Konferans Salonu’nda yapılan İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanlığı 3. Olağan kongresinde bir konuşma yapan İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Av. Hakan Tekercioğlu, “Hiçbir mecburiyeti yok iken, sırf vatan ve millet aşkıyla elini taşın altına koyan, toplumla kucaklaşarak sıkmadık el, almadık gönül bırakmayan, sessiz çoğunluktaki mağdurların ve mazlumların gür sesi, İyiler hareketinin genel başkanımız Meral Akşener’e Sungurlumuzdan selam olsun. 
Partimizin kongresinde sizlere, ülkemizin ulaştığı refah düzeyinden bahsetmek çok isterdim, ancak ne yazık ki 20 yıldır ülkeyi yönetin iktidarın hataları ve yanlışları bizleri öyle bir noktaya sürükledi ki, ülkemizde ekonomiden tutun da adalet mekanizmasına, eğitimden dış politikaya, güvenlikten bürokrasiye kadar hemen hemen her alanda tam bir enkaz haliyle karşı karşıyayız diyen Tekecioğlu, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik tabloya baktığımızda, yıllar içerisinde fabrikaların satıldığı, üretimin yapılamadığı, maliyetleri nedeniyle tarım arazilerin boş kaldığı, katma değeri yüksek ürün üretilemeyen, kendine ait uluslararası bir marka oluşturamayan, kiraların ödenemediği, insanların artık yediği ekmeğin, içtiği bir bardak çayın hesabını yaptığı ekonomik düzenle karşı karşıyayız. Bu kötü ekonomik yapıdan daha kötü bir şey varsa, oda insanların zor şartlarda yaşamaya çalıştığı bir dönemde çare olarak, ışıldayan gözlerine bakılmasını istediği yöneticilerin bu sıkıntılara çözüm bulabileceğinin inanılmasıdır. 
Yine aynı şekilde hukuk sistemimize baktığımızda gerçek hukukçuların hukukçuyuz demeye çekindiği, çakma ve çadır mahkemelerin kurulduğu, kişiye özel kararların çıkarıldığı anayasa mahkemesi kararlarının tanınmadığı, siz işlemi yapın, mahkeme kararları arkanızdan gelsinlerin hakim olduğu, liyakatin tamamen ortadan kalktığı bir hukuk düzeninin ülkemizde var olduğunu görmekteyiz. Oysa bizler, adaletin mülkün temeli olduğuna inananlardanız. Tüm bu tespitlerimizden görüleceği üzerine ülkemizde mevcut yönetim ve sistemden kaynaklı bir çok sorun bulunmaktadır. Tüm bu durumda, milletimizin umutlarının azaldığı bir noktada güneş doğmuş, iyiler ve cesurlar hareketi bu gidişe bir dur demiştir. Bu yürüyüş bir iktidar yürüyüşüdür. Allah’ın izni, milletimizin teveccühü ile inşallah iktidarı alıp, kısa zaman içerisinde bir bir tespit ettiğimiz bu sorunları çözeceğiz. Genel Başkanımızın da dediği gibi, memleketimizin kurumuş topraklarını bereket bizlerin elinden gelecektir. Zira artık güneş tepeye çıkmış, gölgeler kısalmıştır” ifadelerini kullandı.